Kamu güvenliğini tamamlayıcı mahiyette görev yapan özel güvenlik görevlilerinin kamu hastaneleri, eğitim kurumları, havalimanları, alışveriş merkezleri, park ve bahçeler ile toplu taşıma araçlarında olmak üzere görev yaptıkları tüm alanlarda, amacına uygun güvenlik hizmeti sunulmasını sağlamak amacıyla genel kolluk ile birlikte olay meydana gelmeden suçu önlemek, meydana gelen olaylara gerekli müdahaleyi yapmak, olay yeri delillerini mühafaza ederek genel kolluğa teslim etmek üzere hazırlanan “Genel Kolluk, Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyon Projesi (KAAN ) Sakarya’da da bir yılı aşkın bir süredir uygulanıyor.


Bu kapsamda projeye dahil edilen özel güvenlik görevlilerinin özverili çalışmaları neticesinde çok olumlu sonuçlar alındı.
Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Kent Güvenliği Salonunda yapılan toplantıya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Emniyet Müdür Yardımcıları ve çeşitli kurumlarda görev yapan özel güvenlik görevlileri katıldı.


Toplantıda konuşan Emniyet Müdürü Fatih Kaya, “Çok değerli özel güvenlik görevlisi arkadaşlarımız gününüz kutlu olsun. 26 Haziran 2004’de 5188 sayılı yasanın yürürlüğe girmesi ile birlikte özel güvenlik teşkilatı, ülke güvenliğimize ciddi güvenlik hizmeti vermek maksatıyla faaliyete geçmiştir. Biz sizi kendi meslektaşlarımız, güvenlik hizmetlerimizin kılcal damarları, gören görümüz, işiten kulağımız olarak görüyoruz. Genel Kolluk, Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyon Projesi (KAAN ) ile projeye dahil edilen özel güvenlik görevlilerinin özverili çalışmalarıyla çok olumlu sonuçlar alındı. Bunlar bizleri gururlandırıyor. Biz bu kenetlenmemizi, birliğimizi, bütünlüğümüzü sağladığımız taktirde şehrimizi, ülkemizi daha yaşanabilir, daha huzurlu daha güvenli bir yer haline getiririz. İnsanların mutluluğu bizim mutluluğumuz, Sakarya’nın gururu bizim gururumuzdur” dedi.
Toplantı sonrasında, Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, KAAN Projesi kapsamında başarı gösteren özel güvenlik görevlilerine “Teşekkür Belgesi” takdim etti.