İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Okulun metal teknolojileri, tesisat ve iklimlendirme, makine teknolojileri atölyeleri ile sınıfları gezen Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Görsel sanatlar sınıfı ziyaretinde öğretmen ve öğrencilerin #SanatSakarya projesi kapsamında mayıs ayında gerçekleştirecekleri “Sıfır Atık %100 Sanat” temalı sergi çalışmalarını inceleyen İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, atık malzemeleri değerlendirerek çok güzel sanat eserleri ortaya koyan öğrencileri, öğretmenleri ve okul yöneticilerini ayrı ayrı tebrik etti.  

milli_egitim_mudurunden_okul_ziyareti2
Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş’ın eşlik ettiği, okul müdürü İrfan Karaçayır’ın eğitim-öğretim faaliyetleriyle ilgili bilgi verdiği ziyarette öğretmenlerle de bir araya gelen Savaşçı, mesleki eğitimin önemine vurgu yaptı.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından mesleki eğitimde gerçekleştirilen dönüşümle eğitim, üretim, istihdam döngüsünün güçlendirildiğini belirten Savaşçı, bu kapsamda atılan adımlarla döner sermaye kapsamında meslek liselerinde yapılan üretim kapasitesinde büyük artış yaşandığını söyledi. Savasçı, fikri mülkiyet ve sınai hakları çalışmaları kapsamında il genelinde gerçekleştirilen çalışmalarla meslek liselerinde patent, faydalı model, tasarım ve marka çalışmalarına ağırlık verildiğini ifade etti.

Eğitim camiasını yasa boğan ölüm Eğitim camiasını yasa boğan ölüm

milli_egitim_mudurunden_okul_ziyareti7milli_egitim_mudurunden_okul_ziyareti6milli_egitim_mudurunden_okul_ziyareti5milli_egitim_mudurunden_okul_ziyareti4