Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, kapalı alanlardaki maske zorunluluğunun kaldırıldığını duyurdu. Toplu taşıma ve sağlık kuruluşlarında maske zorunluluğu devam edecek.

Büyükşehir’in cankurtaranları 15 Haziran’da başlıyor Büyükşehir’in cankurtaranları 15 Haziran’da başlıyor

Bilim Kurulunun merakla beklenen toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kameralar karşısına geçerek, açıklama yaptı.
Erdoğan, dünyanın son 2 yılı oldukça sıkıntılı geçirdiğini söyleyerek, “Sağlık tehdidi olarak başlayan bu süreç kısa sürede üretimden tüketime spordan istihdama kadar topyekun krize dönüştü. Hastaneden sağlık personeline maskeden ilaca aşıya kadar her başlık altında ciddi sıkıntılar yaşandı. Koskoca devletlerin sınır kapılarında havalimanların maske kavgasına giriştiklerine şahit olduk. Salgınla en etkili mücadeleyi yürütürken, toplumsal ihtiyaçların karşılanmasında zafiyete müsaade etmedik. Hep birlikte ülkemizi bu sancılı dönemden sağ salim çıkartarak milletimize karşı sorumluluğumuzu yerine getirmiş olmanın huzuru içinde bugün burada bir aradayız. Olağanüstü bir durum olmazsa Bilim Kurulu toplanmayacak. Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan kapalı mekanlardaki maske kullanma zorunluluğu kaldırıldı. Toplu taşıma ve Sağlık kuruluşlarında maske zorunluluğu devam edecek” dedi.