Söz konusu bilgilendirme semineri, SATSO Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu Meclis Toplantı Salonunda ve aynı zamanda katılımcıların online olarak da katılabilmeleri için webinar platformu üzerinden de hibrit olarak gerçekleştirildi. 

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ev sahipliğindeki seminere Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, Ticaret AR-GE Komisyonu Başkanı Behlül Bayrak ve Komisyon Üyeleri ile hem salondan hem de online platform üzerinden SATSO Üyeleri iştirak ettiler.
Kredi_kayit_burosu_hizmetleri_satsoda_anlatildi1
"İş dünyasının risk performansını gösteriyor"
Seminerde konuşan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bankacılık sisteminin gelişmesi ile bu sektörlerden beklentiler de gün geçtikçe artıyor. KKB’nin çalışmaları ile iş insanlarının kendi risklerini görerek hem kendi finans durumlarını kontrol etmelerine, hem de ticari faaliyetlerde bulundukları kişilerin bankalardaki kredi ödeme performansını, varsa gecikme durumunu görme imkanı var. Günümüzde yatırımlar ve ticari ortaklıklar, ticari geleceği ön görerek ve güven ortamında tesis edilmeli. Kredi kayıt bürosu bu konuda iş dünyasının risk performansını bizlere gösteriyor. Odamız üyelerinin bu hizmetlerden daha etkin faydalanabilmesi ve soru ve sorunlarını iletebilmeleri için bu etkinliği düzenliyoruz. Hepimiz için verimli olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
Kredi_kayit_burosu_hizmetleri_satsoda_anlatildi3
Başkan Altuğ’un ardından KKB İş Geliştirme Yöneticileri Tufan Şener ve Günay Eker Findeks Kredi Notu, notu etkileyen unsurlar, ticari hayattaki kullanım alanları, çekli ticaretin durumu ve karekodlu çek sistemi hakkında bilgiler vererek yenilikçi gelişmeleri SATSO üyelerine aktardılar.
Kredi_kayit_burosu_hizmetleri_satsoda_anlatildi2
Konuşmaların ve aktarılan bilgilerin ardından seminer soru-cevap bölümüyle devam etti. KKB yetkilileri hem salondaki hem de online olarak katılan SATSO üyelerinin konuyla ilgili sorularını cevaplandırdılar.