İlginç olay, 30 Aralık Perşembe günü Serdivan ilçesi Kırantepe mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Çelebi Bülbül isimli vatandaş, sahibi olduğu kamyoneti Kasım ayında İstanbul Maltepe’den, Sakarya’da esnaflık yapan bir vatandaşa kiraladı.

kiraladigi_aracin_ucuruma_yuvarlandigini_sahibine_4_gun_sonra_soyledi4
İddiaya göre Bülbül'den kiraladığı kamyonet ile 30 Aralık Perşembe günü Kırantepe mevkiine giden vatandaş, araç içerisinde olmadığı anda kamyonet 800 metrelik yükseklikten şarampole yuvarlandı. Olay, aracı kiralayan kişinin 4 gün sonra kamyonet sahibine haber vermesiyle ortaya çıktı.

kiraladigi_aracin_ucuruma_yuvarlandigini_sahibine_4_gun_sonra_soyledi2
Kamyonet sahibi durumun haber verilmesi üzerine olayı polis ekiplerine bildirdi. Konunun bildirilmesi üzerine bölgeye itfaiye, polis ve AFAD ekipleri sevk edildi.

kiraladigi_aracin_ucuruma_yuvarlandigini_sahibine_4_gun_sonra_soyledi3
Ekipler, araç içerisinde herhangi bir kişinin olabilme ihtimaline karşı aracın devrildiği yere inerek çalışma başlattı. Aracın içerisinde kimsenin olmaması teselli kaynağı olurken, kamyonet ise kullanılamaz hale geldi. Kiraya verdiği kamyonetin, uçuruma yuvarlandığı haberini 4 gün sonra alan araç sahibi Çelebi Bülbül ise kamyoneti kiralayan şahıstan şikayetçi oldu.

kiraladigi_aracin_ucuruma_yuvarlandigini_sahibine_4_gun_sonra_soyledi6
“Ekmek teknesi veriyoruz, bu hale getiriyorlar”
Yaşadığı ilginç olayı anlatan kamyonet sahibi Bülbül, “Aracımızı 10'uncu ayda kiraya verdik. Arkadaş sağ olsun buraya gelmiş. Kirası devam ederken Perşembe günü kazayı yapmış ama bize bugün haber verdi. Şahısla beraber de geldik buraya fakat arabaya kadar inemedik. Ekmek teknesi veriyoruz, bu hale getiriyorlar. Buna canım sıkılıyor” dedi.
kiraladigi_aracin_ucuruma_yuvarlandigini_sahibine_4_gun_sonra_soyledi5