Sosyal medya hesapları üzerinden telefon satma bahanesiyle 100'den fazla kişiyi dolandırdıkları iddiasıyla Karasu'da yakalanarak adliyeye çıkarılan koca mahkemece tutuklanırken, eşi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

İndirim geliyor İndirim geliyor

Samsun'un Vezirköprü ilçe Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında bir sosyal paylaşım sitesinden satılık cep telefonu ilanı vererek ücretlerini alıp telefonları sahiplerine göndermedikleri, 100'den fazla kişiyi bu yöntemle dolandırıp haksız kazanç elde ettikleri ileri sürülen S.B. (39) ve eşi Z.B. (32) polis tarafından Sakarya'nın Karasu ilçesindeki evlerinde gözaltına alınarak Samsun'a götürülmüştü. Gözaltına alınan karı-koca ile olayda kullandıkları değerlendirilen 1 adet laptop bilgisayar, 2 adet tablet, 4 adet cep telefonu, 8 adet sim kart ve 10 adet sim kart yuvası ele geçirilmiş ve araştırmalar sonucu S.B.'nin 139, Z.B.'nin ise 54 ayrı suçtan haklarında yakalama kararı bulunduğu ortaya çıkmıştı.
Emniyetteki sorguları tamamlanan S.B. ile Z.B. Vezirköprü Adliyesine sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan S.B. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, eşi Z.B. ise mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.