Serdivan'da üniversite öğrencisi Mehdi K.'nin tanımadığı bir kadına kahve ısmarlamak istemesi nedeniyle darp edildiği öne sürüldü.

Kavga sonrası polis ekipleri TEM'de taraftar nöbetinde Kavga sonrası polis ekipleri TEM'de taraftar nöbetinde

Edinilen bilgilere göre Sakarya'da üniversite okuyan Mehdi K. isimli öğrenci, Serdivan'da tanımadığı bir kadına kahve ısmarlamak istedi. Teklife gelen ret cevabı üzerine bölgeden ayrılan genç bir süre sonra darp edildi.

Kardeşinin darp edilmesine sinirlenen Mehdi K.'nin ağabeyi, "Bu yatan benim kardeşim. Yıllarca gözümüzden sakınıp Sakarya'ya okumaya gönderdiğimiz evladımız, bir grup maganda tarafından sokakta darp edilip kayıplara karışıyor ve polis müdahale etmeyi bırakın olayın üzerine dahi gitmek istemiyor Bilincini kaybedene kadar dövülme sebebi kafede bir kadına kahve ısmarlamak istemesi. Sonra nazikçe ve efendice yoluna gitmesi. Şehrin yobaz magandalarınca güya kendi adalet sistemlerini uygulamaları sonucu bu hale geldi Kendilerini korkutmuşlar ne annem ne kendisi şikayetçi olmak istemiyor ama ben bu olayın peşini bırakmayacağım" şeklinde tepki gösterdi.