Yaklaşık üç yıldan beri iki ayrı binada hizmet vermekte olan Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün, Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünün yanında inşa edilen yeni hizmet binasında sona gelindi.

İŞ-KUR’un yeni binasında incelemelerde bulunan AK Parti Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, uzun bir zamandan beri iki ayrı binada hizmet veren İŞ-KUR Müdürlüğünün, 2018 yılı Nisan ayı içerisinde yeni hizmet binasına taşınarak hizmet vermeye başlayacak olmasının memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Üstün, diğer illere göre daha başarılı bir performans sergileyen İŞ-KUR Sakarya İl Müdürlüğünün yeni hizmet binasına taşınması sonrasında daha etkin ve kaliteli hizmet sunacağını belirtti.

Üstün ayrıca İŞ-KUR binasının açık ofis sisteminde herkesin birbirini görüp denetleyebileceği bir anlayışa göre tanzim edildiğini ve engellilerin ulaşılabilirliği de düşünülerek yapılandırıldığını kaydetti.


Milletvekili Üstün, İŞ-KUR hizmet binasının hizmete açılmasından sonra trafikte yaşanabilecek olası sıkıntının önlenmesi için SGK ve İŞ-KUR hizmet binalarının bulunduğu alanda yapmış olduğu kavşak çalışması için de Sakarya Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin Kaya ile Sosyal Güvenlik İl Müdürü Erhan Çavuş da hizmet binası, yol ve çevre düzenlemeleri ile yapılan çalışmalar hakkında Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’e bilgi verdi.
Adapazarı Hızırtepe Mahallesinde inşaatında sona gelinen İŞ-KUR hizmet binası için 7.246.380 TL ödenek kullanıldığı, betonarme karkas sistemiyle depreme dayanıklı olarak 1.248 m2 oturum alanına sahip ve toplam kullanım alanı 4.993 m2 olacağı öğrenildi.

İŞKUR hizmet binası, bodrum + 3 katlı olup, içerisinde hizmet birimleri, kütüphane, toplantı salonu ve iş kulübü yer alacak. Ayrıca, ısıtma, soğutma, yangına karşı yağmurlama sistemi, sığınak ve engelli vatandaşların daha rahat hareket edebileceği hissedilebilir yüzey kaplamaları ile asansörün de yer alacağı, her türlü teknolojik donanıma sahip İŞKUR İl Müdürlüğü hizmet binasının Mart ayı sonunda tamamlanması planlanıyor. 

Hadi yine iyisiniz! Hadi yine iyisiniz!