Olay, Adapazarı ilçesi Eski Reji Sokak’ta bulunan özel bir atış poligonunda meydana geldi. Uzman Çavuş olduğu öğrenilen D.A. isimli şahıs atış yapmak için poligona gitti.

İddiaya göre atış yaptıktan sonra mola veren D.A. hem nişanlısı hem de sevgilisini arayarak intihar edeceğini söyledi. Daha sonrasında atış yapılan yere giren D.A. çalışanları silah zoruyla dışarı çıkartarak kendini içeriye kilitledi.

AW513525_02
Durumun haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri bölgede geniş çaplı güvenlik önlemi alırken durumu anlamaya çalışan vatandaşlar ise meraklı gözlerle olan biteni izledi.

Yakınlarından şoke eden sözler
Konuyu öğrenerek olay yerine gelen D.A.’nın yakınlarının ise, “Kafasına sıksın. Ölsün, dışarıya çıkmasın. O canlı çıkmasın, kafasına sıkmazsa ben sıkacağım” sözleri ise adeta şoke etti.

AW513525_05
2 saatlik çalışma sonrasında ikna edildi
Polis ekiplerin yaklaşık 2 saat süren ikna çalışmaları sonrasında poligondan çıkartılan D.A. polis merkezine götürüldü. D.A.’nın ekip otosuna bindirildiği esnada ise bir yakını, “Kendini öldür sen erkek değilsin” diyerek tepki göstermesi de dikkatlerden kaçmadı.

AW513525_09