Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Zafer Bayramı kutlama törenine Kaymakam Mustafa Ayhan, Garnizon Komutan Vekili Üsteğmen Burak Çelik, Cumhuriyet Savcısı Murat Şener, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Tören Atatürk Anıtı’na çelenk koyulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törende Askerlik Şubesi Başkanı Üsteğmen Gökhan Aydın  günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

“Bağımsızlık ve aydınlık mücadelesi”

Üsteğmen Gökhan Aydın,  “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına temel teşkil eden, büyük zaferin 92. yıldönümünü gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Bu bağımsızlık ve aydınlık mücadelesinin ilk hedefi, son neferine kadar düşmanı, kutsal vatanımızdan atmak şeklinde belirlenmiştir. Adına kurtuluş dediğimiz bu mücadelenin nihayetinde dünyanın en kahraman, en savaşkan milletine düşen son görev, durdurulan düşmana son darbeyi vurmak olmuştur. Bu büyük zafer aynı zamanda ordumuza Türk Silahlı Kuvvetleri Günü olarak da armağan edilmiştir. Dünyanın sayılı askeri güçlerinden birisi olan silahlı kuvvetlerimiz her zaman, her yerde ve her şartta verilecek görevleri ifaya hazırdır. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun dava arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyoruz” dedi.

hendek_30_agustos2.jpg

Konuşmaların ardından lise öğrencileri tarafından şiirler okundu. Tören Kaymakamlık makamında Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanının tebrikleri kabulü ile sona erdi.