Olay, Akyazı ilçe merkezinde bulunan bir giyim mağazasında meydana geldi. Esnafın ‘Paşa’ ismini verdiği haylaz kedi mağazanın önünde askıda duran elbiseyi alıp koşarak uzaklaştı. O esnada sokaktan geçen ve olayı gören vatandaş durumu mağaza sahibi İbrahim Akgün’e bildirdi. Mağazadan dışarıya çıkan Akgün, kedinin elbiseyi sürüklediğini görünce şaşkınlık yaşadı. Güvenlik kamerası görüntülerini izleyen mağaza sahibi İbrahim Akgün, kedinin farklı bir zamanda da dükkanda kilitli kaldığını söyledi.

haylaz_kedi6
“İlk defa başımıza geldi”
İbrahim Akgün, “3 yıldır esnafım. Böyle bir şey ilk defa başımıza geldi. İçeride oturuyordum, o sırada dükkanın önünden geçen bir vatandaş seslendi 'kedi elbiseyi götürdü' dedi. Dışarı çıkıp baktığımda gerçekten elbise yoktu. Kedinin elbiseyi sürüklediğini gördüm. Başka bir vatandaş elbiseyi kediden aldı" dedi. Güvenlik kamerası görüntülerini izlediğini söyleyen Akgün, "Askıdaki elbiseyi bazen biz bile almakta zorlanıyoruz. Ama kedi almış. Sevdiğimiz bir kedi. Esnaf arkadaşlarla burada besliyoruz. Daha önceden de bir gün içeride kalmıştı" diye konuştu. 

haylaz_kedi5 copy
“Çok seviyoruz, katlanıyoruz”
Aynı sokakta esnaflık yapan İsmail Aydemir de, “Çok yaramazlık yapıyor ama yapacak bir şey yok. Çok seviyoruz, katlanıyoruz. Bizim sokağımızın kedisi” dedi.  

haylaz_kedi4

haylaz_kedi7haylaz_kedi3-1haylaz_kedi7