Adapazarı Karaman Mahallesi’nde bulunan Yenikent Devlet Hastanesinin hemen yanında bulunan boş araziye atılan çöpler, İl Sağlık Müdürlüğü’nün harekete geçmesi üzerine Adapazarı Belediyesi Temizlik ekipleri tarafından toplandı.

www.medyadetay.com’da “Ne ararsan var” başlığı ile 5 Ocak tarihinde gündeme getirdiğimiz Yenikent Devlet Hastanesinin yanındaki çöplükle ilgili vatandaşın şikayetlerini dikkate alan İl Sağlık Müdürü Murat Alemdar, Adapazarı Belediyesi ile temasa geçerek bölgenin temizlenmesini sağladı.

Söz konusu haberde, hastanenin yanındaki boş alanın adeta bir çöplük olarak kullanıldığını dile getirerek, bölgeye dökülen moloz atıkları, eski eşyalar, içki şişeleri, yataklar ve bazı tıbbi malzemelerin çevreye tehlike saçtığını dile getirmiş ve yetkililerin önlem alması çağrısında bulunmuştuk.

Özellikle hastalar için tehlike saçan ve mikrop yuvası haline gelen alanın temizlenmesi için yaptığımız çağrıya duyarsız kalmayan İl Sağlık Müdürü Murat Alemdar’ın girişimi ile harekete geçen Adapazarı Belediyesi yetkilileri, bölgenin temizlenmesini sağladı. Çöp ve atıkların tamamen temizlenmesi ile hem hastalar hem de çevre sakinleri memnuniyetlerini dile getirerek, yetkililere teşekkür etti.