Güzin Balçık tarafından hazırlanıp sunulan İş Dünyası programının ilk konuğu iş adamı Muzaffer Güneş oldu. Medyadetay.com’da canlı olarak Balçık’ın sorularını yanıtlayan Güneş, iş hayatına nasıl başladığını, Güneşoğlu markasının nasıl doğduğunu anlattı.

Sıfırdan başladıkları süt ve süt ürünleri üretiminde Ferizli’de faaliyet gösteren ve 300 çalışanı bulunan fabrika titiz bir çalışma yaptıklarını dile getiren Muzaffer Güneş, çalışanlarıyla bir aile olduklarını söyledi.

Süt ve süt ürünlerinin günlük yaşamımızda önemli bir yer tuttuğunu, bunun da hayvancılıkla doğrudan ilgili olduğunu belirten Güneş, Hükümetin hayvancılıkla ilgili projelerinin geliştirilmesi gerektiğini söyledi ve yeterli olmadığını dile getirdi.

Devletin desteklemesine rağmen hayvancılıkla uğraşanların çok başarılı olamadığına dikkat çeken Güneş, “Yem, buzağı desteği, sütte litre başına destek verildi. Ancak bu sektörde yer alanların çok da başarılı olamadığını görüyoruz” dedi.

Sakarya’nın coğrafi açıdan mükemmel bir konumda olduğunu kaydeden Güneş, “Sakarya’nın ekonomisi kötü değil. Ancak yapılması gereken çok şey var. Tüm sektörlerin de buna katkı sağlaması gerekiyor. Üreticileri çabaları ve gayretleri için kutluyorum ama bu çaba ve gayretin artırılması lazım. Sermayelerin birleştirilmesinde de yarar görüyorum” ifadelerini kullandı.

Uzun süre Sakaryaspor’da yöneticilik de yapan Muzaffer Güneş, kötü gidişin kendisini üzdüğünü söyledi. “Sakaryaspor bir sevdadır” diyen Güneş, bu sevdadan vazgeçemediğini dile getirdi.