Görme engelli kızına derslerinde yardım ederek Sakarya Üniversitesi Psikoloji Bölümünü kazanmasını sağlayan Nilüfer Usuk, diğer görme engelli öğrenciler için de seferber oldu. 
Yaklaşık 6 yıldır gönüllü öğrenciler, eğitmenler ve ebeveynlerle görme engelli öğrencilere etüt tarzında eğitim desteği verdiklerini söyleyen Nilüfer Usuk, en büyük sıkıntılarının sabit bir yerlerinin olmaması olduğunu dile getirdi.

gormeyen_ogrencilerin_gozleri_oldular2
Kızının üniversite sınavını kazanmasının ardından, görme engelli diğer öğrencilere de yardım etmek için harekete geçtiğini söyleyen Nilüfer Usuk, 6 yıldır gönüllü öğrenciler, eğitmenler ve ebeveynlerle bu işi sürdürdüklerini belirtti. Yer konusunda yaşadıkları sıkıntıyı aşmaları halinde daha başarılı çalışmalar yapacaklarına inandığını dile söyleyen Usuk, "Kimi zaman gençlik merkezleri, kimi zaman ise yeni Atatürk Stadı’nın altında bulunan kütüphanede etüt yapıyoruz. Bazen müsabakalar oluyor. O zaman da çalışmaları iptal etmek zorunda kalıyoruz" dedi.

gormeyen_ogrencilerin_gozleri_oldular4

“Amacımız iyi bir eğitim almaları"
Daha fazla görme engelli öğrenciye ulaşmak istediklerini söyleyen Nilüfer Usuk, "Amacımız, ne kadar çok görme engelli öğrenciye ulaşabilirsek, onların hayatına dokunup onlara destek olabilirsek, o kadar mutlu olacağız. Amacımız öncelikle onların eğitimi, toplumda varlıklarını daha çok hissettirmelerini sağlamak" diye konuştu.    

gormeyen_ogrencilerin_gozleri_oldular3

gormeyen_ogrencilerin_gozleri_oldular5

gormeyen_ogrencilerin_gozleri_oldular6

gormeyen_ogrencilerin_gozleri_oldular7