Erenler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından 5 mahallede bulunan parklar bakım alınırken, bir kısmı da yeniden inşa edilerek hizmete sunuldu. Özellikle kauçuk tabanlı ve etrafı güvenlik tedbirli parklar, çocukların ve gençlerin daha rahat kullanabileceği bir ortam sağladı.

"Eskiyen ekipmanlarımızı değiştirdik"
Fen işleri çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, özellikle son yıllarda ilçenin çehresini değiştirdiklerini söyleyerek, "Göreve başlar başlamaz hemen bir analiz yaptık. Hangi mahallenin neye ihtiyacı var bunu ortaya çıkardık. Özellikle D-100 karayolunun güneyinde ve Sakarya Nehri'nin doğusunda kalan 25 mahallemizde, çocuklarımızın daha rahat oynayabilmeleri için parkların yenilenmesi gerektiğine ve birçok alanda park yapılması gerektiğine kanaat getirdik. Bu sebeple Fen İşleri Müdürlüğümüzü aktif bir şekilde çalıştırıyoruz. En çok dikkat ettiğimiz konulardan biri gençlerin ve çocukların oyun sahalarına rahat erişimi. Bir diğer önemli bir husus ise parklarımız çocuklarımızın oyun alanları olmasının yanı sıra, ailelerin de gelip oturabileceği ve spor yapabileceği alanlar haline geldi. Bu sebeple Erenler Merkez Mahalle, Kamışlı, Değirmendere, Tepe ve Çaybaşı Mahalleleri'nde park ihtiyacı olan yerlere yeni parklarımızı inşa ettik ve eskiyen ekipmanlarımızı değiştirdik" diye konuştu.
erenlerde_cocuk_parklari_yenileniyor1
"Yaptıklarımızın takipçisiyiz"
Fen İşleri Müdürlüğü'nün çalışmalarını değerlendirdikten sonra yapılan herbir çalışmanın kıymetini kullanıldıkça anlaşılacağını belirten Kılıç, "Parkları ya da başka yatırımları yapmak esasen işin sadece başlangıcı. Vatandaşımız kullandıkça muhakkak ki eskimeler olacaktır. Bundan sonrasında hem bakım-onarım, hem de yenileme çalışmalarımız devam edecek. İlçemizde yapılan herhangi bir yatırım bütünüyle vatandaşımıza ait ve ortak malımız. Vatandaşlarımızdan da ricamız, koruyup kollamak kadar gördükleri eksiklikleri de bize bildirmeleridir. Erenlerimize yakışır hizmet vermeye ve canla başla çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
erenlerde_cocuk_parklari_yenileniyor2