MHP Erenler Belediye Meclis Üyesi Nurgül Ada ve CHP Erenler Belediye Meclis Üyesi Özgür Paşaalioğlu‘nun yaptığı gündem dışı konuşmaların ardından, 2022 yılına dair temennilerini belirtilen Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, yeni yılın hayırlara vesile olmasını diledi. Başkan Kılıç, “Geçtiğimiz 2021 yılındaki yoğun çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bunun yanı sıra, zabıta ekiplerimizin fahiş fiyat denetimlerine başladığını ve zaman zaman Büyükşehir Belediyesi Zabıtalarıyla ortak denetim yaptıklarını belirtmek istiyorum. İnşallah bu yıl ülkemiz adına hayırlı ve güzel bir yıl olacaktır, buna kalpten inanıyorum” dedi.

erenler_meclis2

İmar plan değişikliği kabul edildi
Anadolu Otoyolu üzerinde yapılması planlanan Yeni Sakarya Gişeleri ve Bağlantı yoluyla ilgili meclisin 1. Maddesinde yer alan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan Değişikliği teklifi kabul edildi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Kılıç; “Şehrimizin hem trafik yoğunluğunu azaltacak, hem de kamunun yararına olacak bir işlem. Sakarya’mıza yeni bir otoban girişi kazandırarak, diğer şehir girişlerinin rahatlamasını sağlayacağız” dedi. 

erenler_meclis3

Kapalı pazar yerinde kura çekimi
Gündemin 2. Maddesinde yer alan ve Çarşamba ile Pazartesi sebze pazarı esnafının merakla beklediği Kapalı Pazar Yerinin faaliyete geçmesi hususunda önemli bir karar alındı. Karar öncesi konuyla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Fevzi Kılıç; “Çarşamba Pazarı Sebze satan esnafımızla görüşmelerimizde sona geldik. Yarın yani 4 Ocak’ta, esnafımızla son görüşmemizi yapacağız ve mutabık kaldığımız konuları netleştirerek, kimin nerede yer alacağıyla alakalı kura çekme sürecine geçeceğiz. Bu kura çekme işlemini Noter ile görüştük ve 1 hafta içerisinde de bu kura ile yerlerin belirlenme işleminin biteceğini söyleyebilirim. Çarşamba Pazarında Sebze satan esnafımızı taşıdıktan sonra Pazartesi pazarıyla ilgili çalışmalarımıza başlayacağız. Hedefimiz ocak ayı sonuna doğru Çarşamba pazarının kapalı pazar yerinde faaliyete başlamasıdır. Kapalı pazar yerinde de esnafımızdan elektrik-su-güvenlik-tuvalet-bebek bakım odaları vs. gibi hizmetlerden ücret almamayı düşünüyoruz. Yapılacak son toplantıyla beraber bu kararlarımız da netleşecektir” dedi. Gündem maddesinin kabulüyle Kapalı Pazar Yerinin kura çekimiyle beraber esnafa tahsis edilmesi yetkisi Başkanlık Makamı ve Encümene verilmiş oldu.