Sakarya'da otomobilini park ettikten sonra yolun karşısına geçmek istediği sırada Suriye uyruklu bir şahsın kullandığı plakasız motosikletin çarptığı ünlü sinema oyuncusu Can Gürzap'in sağlık durumu ile ilgili ilk açıklama SAÜEAH Başhekim Doç. Dr. Mehmet Çakar'dan geldi.

Hadi yine iyisiniz! Hadi yine iyisiniz!

Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü ve Sakarya Eğitim Üniversitesi ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Çakar, Gürzap’ın sağlık durumu hakkında bilgi verdi. Yoğun bakımda tedavisi süren Gürzap'ın yüz kemiklerinde kırık ve beyin kanaması olduğunu belirten Başhekim Çakar, "Şu anda şuuru yerinde ve konuşuyor. Herhangi bir sıkıntı gözükmüyor" dedi.

Tedbir amaçlı
İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü; “Sinema sanatçısı Can Gürzap dün akşam Sapanca’da, yaya halindeyken bir motosikletin çarpması sonucu geçirdiği kaza sonrası kafa travması geçirdi. Dün akşam tüm müdahaleleri yapıldı. Şuanda Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedbir amaçlı yatıyor” dedi. 

“Şuuru yerinde ve konuşuyor" 
Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Çakar ise ünlü oyuncunun sağlık durumu hakkında; “Hastamız dün akşam saatlerinde hastanemize nakil edildi. İlk yapılan tetkiklerinde beyin zarı ile beyin arasında kanama olduğu tespit edildi. Yani tıbbi tabiriyle subdural hematom (beyin kanaması) tespit edildi. Tabi Can Gürzap’ın kan sulandırıcı ilaç kullanması da bu kanama riskini artırdı. Beyin cerrahi konsültasyonu değerlendirmeleri neticesinde hastamız yoğun bakım ünitesinde yatmaktadır. 1-2 gün daha yoğun bakım takibi gerekecek. Şuanda beyin cerrahi doktorumuzun herhangi bir cerrahi müdahale düşüncesi yok. 1-2 gün sonra daha net bir açıklamayı yapabiliriz, ama şuanda şuuru yerinde ve konuşuyor. Herhangi bir sıkıntı gözükmüyor, sadece beyninde ki kanama kısıtlanmış gibi duruyor ve iyi olacağını tahmin ediyoruz” diye konuştu.