Sakarya’nın Karasu ilçesi Limandere Mahallesi'nde görev yapan ve cemaatin azaldığını vurgulayan cami imamı, cemaatini yeniden kazanabilmek için soluğu mahallenin kahvehanesinde aldı.

Daha önce vakit namazlarını camilerde kılmaya özen gösteren birçok vatandaş camilere daha az gitmeye başlayınca durumdan yaşadığı rahatsızlık sonrasında cemaatini yeniden kazanmak isteyen Limandere Mahallesi Merkez Cami İmamı Şener Karadağ, kahvehanede vaaz vermeye başladı.

cemaat_azalinca_solugu_kahvehanede_aldi2
Verdiği vaazda din ve fıkıh konularına değinen İmam Karadağ, ibadetlerin camilerde yapılmasının önemine değindi. İslamiyet'te bütün yeryüzünün mescit kabul edilmekle beraber namazların cemaatle camide kılınmasının gerek sevap bakımından gerekse sosyal yönden büyük bir önem taşıdığını ifade eden Karadağ, okuduğu ayetlerle de önemli uyarılarda bulundu.

cemaat_azalinca_solugu_kahvehanede_aldi3
"Cami, cemaatini özledi"
Camilerin kapılarının herkese açık olduğuna vurgu yapan Karadağ, “Cami, cemaatini özledi. İnsanlar, dinin amacını bilmeli, Kur’an'ın emrettiği gibi yaşamalı, kendi inançlarının gereğini yerine getirmeliler. Ahiretlerimizi ancak bu şekilde kurtarabiliriz” dedi.

cemaat_azalinca_solugu_kahvehanede_aldi1
"Karşılığını alıyoruz"
Çabalarının sonuç verdiğini belirten Şener Karadağ, “Kahvehanede yaptığımız vaazların çok şükür karşılığını alıyoruz. Namaz vakitlerinde beni artık yalnız bırakmıyorlar, ben de her hafta onlarla beraber olmaya devam ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kahvehanede verdiği vaazların ilgi ile karşılandığını fark eden Karadağ, her hafta Perşembe günü aynı kahvehanede vaaz vermeyi sürdürüyor.