Hanesine her gün yeni bir başarı ekleyen Ali Gurbanov'nün sporcusu Ali Gurbanov, Azerbaycan'da koşulan Kuboku Turu'nun şampiyonu oldu.

Büyükşehir’in boksöründen önemli başarı Büyükşehir’in boksöründen önemli başarı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, sporun her alanında başarıdan başarıya koşuyor. Özellikle bisiklekt alanında kurulan Sakarya Büyükşehir Belediye PRO Team takımının sporcuları, önlerine koydukları hedeflere bir bir ulaşmaya başladı. Takımın başarılı pedallarından bir tanesi olan Ali Gurbanov, Azerbaycan'da gerçekleştirilen Kuboku Turu'na katıldı.

2 KATEGORİDE BİRİNCİLİK
Yarışın ilk gününde 15 kilometrelk bireysel zamana karşı yarışta iyi bir derece elde eden Gurbanov, ikinci gününde yapılan 80 kilometre yol yarışında çizgiyi geçti ve derecelerin toplamıyla iki farklı kategoride şampiyon oldu. U-23 yarışları ve Elit kategorisinde en iyi süreyle yarış bitiren sporcu olan Gurbanov altın madalyayı aldı.

"SPORCUMUZU TEBRİK EDİYORUZ"
Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Bisiklet takımımız, Sakarya'yı gururlandıran ve bu alanda iddiasını artıran başarılar elde ediyor. Sıkı bir hazırlık ve kaliteli bir kadroyla derecelerin sahibi oluyoruz. Son yarışta şampiyon olan bisiklet sporcumuz Ali Gurbanov'u tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" denildi.