Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) ekipleri, kent genelinde içme suyunu teminat altına almak için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Başlanan son proje ile Geyve’nin içme suyu garanti altına alınacak. Son dönemde nüfusu hızla artan ilçede içme suyunun en kaliteli şekilde sunulması ve kesintisiz hizmet için iki yeni imalata başlandı.
buyuksehir_saski_geyve_icme_suyu_proje1
İki yeni imalat
Bölgedeki içme suyu terfi hattı üzerinde mevcut ve alternatif su kaynaklarının en verimli şekilde kullanılması için 4 bin metrelik 400 milimetre çapında içme suyu hattı ve bir adet 500 metreküplük içme suyu toplama deposunun yapımı sürüyor. Bu çalışma tamamlandığında bölgenin içme suyu uzun yıllar teminat altına alınmış olacak.
buyuksehir_saski_geyve_icme_suyu_proje3
“İçmesuyu altyapımızı uzak geleceğe hazırlıyoruz”
SASKİ’den yapılan açıklamada, “Doğal kaynakları, gölleri ve akarsularıyla yeryüzünün cenneti olan, Türkiye’deki en kaliteli içme sularından birine sahip olan Sakarya’mızda halkımıza tam donanımlı bir hizmet için gayretle çalışıyoruz. Kentimiz genelindeki tüm ilçelerde altyapı faaliyetine ara vermeden devam ediyor, içme suyu hatlarımızı uzak geleceğe hazırlıyoruz. Geyve’mizde de içme suyu terfi hattında iki yeni imalata başladık, bölgemize hayırlı olsun” denildi.
buyuksehir_saski_geyve_icme_suyu_proje2