Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından asfalt sezonu açılırken, sahada asfaltlama işlemlerine başlandı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, asfalt sezonuna hızlı bir giriş yaptı. Yol-Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi ekipleri, işlemlere güney bölgesinde başladı. Geyve ilçe merkezinde ‘ana damar’ konumunda olan, tüm mahallelere ulaşımı sağlayan caddeler sil baştan yenileniyor. İlk etapta ilçenin merkezini kapsayan bölgelerde 20 bin ton asfalt serimi yapılması planlanıyor. Caddelerin bakım, onarım ve düzenlemelerini tamamlayan Yol-Bak, günler içinde İstanbul, Rauf Denktaş, Enver Paşa Caddeleri ve Eşme Sokak’ı yeni yüzüne kavuşturdu. 

buyuksehir_asfalt_calismalarina_basladi2
3 YILDA 1 MİLYON 200 BİN TON ASFALT
5 noktada çalışmaların sonuna gelinirken, Yol-Bak ekipleri asfalt çalışmalarını hızlandırıp kırsal bölgelerde de ihtiyaç olan noktalara müdahale edecek. Asfalt işlemi Adapazarı şehir merkezi ve 16 ilçede faaliyete geçecek. ‘Ulaşmadığımız nokta kalmayacak’ sloganıyla gündüz-gece çalışan ekipler, yine rekor seviyeleriçin gayret gösteriyor. 3 yılda 1 milyon 200 bin ton asfaltla Sakarya için tarihi bir noktaya ulaşan Büyükşehir Belediyesi, ulaşım ağına güç katmak için yoğun bir program yürütüyor.

buyuksehir_asfalt_calismalarina_basladi1
GÜÇLÜ BİR ÜSTYAPI VE ULAŞIM SİSTEMİ
Yol-Bak’tan yapılan açıklamada, “Sakarya’mızın ulaşımına güç katmak ve vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için işlemlerimize süratle başladık. Kentin her bir noktasına dokunarak, ulaşmadığımız hiçbir bölge kalmayıncaya kadar sahalarda olacağız. 3 yılda ulaştığımız 1 milyon 200 bin ton hedefinin üzerine katarak yeni rekorlar kırmayı arzu ediyoruz. Daha güçlü bir üstyapı ve ulaşım sistemi inşası için gece-gündüz görev başındayız. Yeni yatırılar güney bölgesine hayırlı olsun” denildi.

İnternet medyası yasası meclise sunuldu İnternet medyası yasası meclise sunuldu

buyuksehir_asfalt_calismalarina_basladi3