Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, ilçe ziyaretlerine Serdivan ile devam etti.

İlçe ilçe gezip 3 yıl içerisinde hayata geçen projeleri ve hali hazırda devam eden yatırımları tek tek anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, son olarak Serdivan'da Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti Serdivan İlçe Teşkilatı Başkanı Burak Erken ve teşkilat mensupları, Serdivan Muhtarlar Derneği Başkanı Fikret Can ve Serdivanlı muhtarlarla bir araya geldi. 

İlk olarak parti teşkilatını ziyaret eden Başkan Yüce, burada teşkilat mensuplarına Serdivan’da hayata geçirilen yatırımları paylaştı. Teşkilat Başkanı Burak Erken, Serdivan’da hayata geçirilen tüm yatırımlar için Başkan Yüce’ye teşekkür ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi. Daha sonra esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Başkan Yüce, Serdivan muhtarlarıyla bir araya geldikten sonra Serdivan Belediyesini ziyaret etti. Ziyaretler boyunca Başkan Yüce'yle beraber olan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Başkan Yüce'ye teşekkür etti.

baskan_yuce_serdivanda7baskan_yuce_serdivanda6baskan_yuce_serdivanda5baskan_yuce_serdivanda4baskan_yuce_serdivanda3baskan_yuce_serdivanda2

Nevzat Ercan koronadan hastanede Nevzat Ercan koronadan hastanede

“Bütün ilçelerimiz önemli”
İlçe teşkilatı ve Serdivanlı muhtarlar ziyaretinde konuşan Başkan Yüce, “Tüm ilçelerimizi tek tek ziyaret ediyor, hangi ilçemize 3 yıl içerisinde hangi hizmetleri yaptıysak bir bir detaylı olarak hemşerilemizle paylaşıyoruz. Şükürler olsun her ilçemizde önemli yatırımları büyük projeleri hayata geçirdik. Serdivan ilçemizde de çok önemli yatırımları gerçekleştirdik. Serdivan’da 22 km’ye tekabül eden 38 bin 639 ton asfalt çalışması yaptık. Şehrimizin en önemli sorunlarından birisi olan trafik sorununa 3 ilçemizi bağlayacak köprülü kavşak projesini hayata geçirerek çözüm bulmaya çalıştık. Bisiklet yolları projesinin 95 kilometrelik 1. Etabını tamamladık. Projenin 2 ve 3. Etapları tamamlandığında toplam bisiklet yolu ağı 120 kilometreye ulaşacak. Birçok cadde ve sokakta üst yapı ve altyapı çalışmalarını tamamlayarak iyileştirmelerini gerçekleştirdik. Başta 32 Evler Mahallesi olmak üzere Serdivan’da ki 11 mahallede su kayıplarını azaltmak ve israfı önlemek için 7,5 km’lik içme suyu hattında çalışmaları tamamladık ve 3 içme suyu deposu inşa ettik” dedi.