Ramazan dolayısıyla gerçekleştirdiği ilçe ziyaretlerine Geyve programıyla devam eden Başkan Yüce, “2022 yılı Geyve için hizmet yılı olacak” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Ramazan dolayısıyla gerçekleştirdiği ilçe ziyaretlerine Geyve ile devam etti. Program kapsamında ilçe belediyesini, AK Parti ilçe teşkilatını, esnafı, muhtarları ve bölge halkını gezen Başkan Yüce, 3 yıllık süre içerisinde Geyve’de hayata geçirilen yatırımlara ilişkin detayları da anlattı. Ziyarette Başkan Yüce’ye SASKİ Genel Müdürü Yiğit Turan, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Oktar, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları da eşlik etti.

baskan_yuce_geyve_ziyareti3

Ziyaretler
Geyve ziyaretlerine AK Parti Geyve İlçe Teşkilatı’yla başlayan Başkan Ekrem Yüce’yi Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, AK Parti Geyve İlçe Teşkilatı Başkanı Abdullah Özdemir ve teşkilat mensupları karşıladı. Teşkilat mensuplarıyla bir araya gelip 3 yıllık süreçte Geyve’de hayata geçirilen ve geçirilecek projeleri açıklayan Başkan Yüce ziyaretlerine İlçe Belediyesi  ve Geyve Muhtarlar Derneği ziyaretleriyle devam etti. Son olarak esnafı ziyaret eden Yüce, bayramlarını kutladı. 

“Yapılan her çalışma ortak aklın eseri” “Yapılan her çalışma ortak aklın eseri”

baskan_yuce_geyve_ziyareti2

362 Milyon 602 Bin Lira yatırım
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Geyve’de 36 ayda yol bakım ve yapım çalışmaları için toplamda 23 Milyon 871 Bin 69 Lira yatırım yaptıklarını söyledi. 33 km’ye tekabül eden 52 bin 38 ton asfalt çalışması yapldığını kaydeden Yüce, “Yol bakım çalışmaları için toplamda 362 milyon 602 bin 405 lira yatırım yaptık. Geyve Meydanı’nı yeniledik. Merkez ve bağlı sokaklarını, bölgenin dokusuna uygun bir proje ile yeniden düzenledik. Yeni bir Yöresel Ürünler Satış Noktası kurmayı planlıyoruz. Bu satış noktasıyla birlikte ilçelerimizden gelen üreticilerimizin organik ve yöresel ürünlerinin satışlarının yapıldığı yeni bir alanı hemşerilerimizin hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

baskan_yuce_geyve_ziyareti4

Güller balkonları, bahçeleri süsleyecek
Yüce, Geyve Safibey’de yapımına başlanan projeyi 2022 yılı içerisinde tamamlamayı planladıklarını söyleyerek, gül yetiştireceklerini belirtti. Yüce, “Sanata ilham veren Geyve Gülleri şiirlere konu olmaya devam edecek” dedi. Başkan Yüce, ilçede hayata geçirilen altyapı çalışmalarıyla ilgili de bilgiler vererek, “Taraklı ve Geyve’deki kırsal mahallelerinin sağlıklı ve kesintisiz su ihtiyacını karşılamak için 3 etaptan oluşan bir proje hazırladık. 82 bin metrelik içme suyu hattı ve 6 içme suyu deposuyla projenin ilk etabını tamamladık. Böylece Taraklı ve Geyve’deki mahalle sağlıklı ve güvenilir içme suyuna kavuşmuş oldu. Projenin diğer etaplarıyla birlikte Geyve’deki kırsal mahallelerin içme suyu ihtiyacını da tamamen karşılayacağız. Geyve ilçesine bağlı Demirler ve Ceceler mahallelerindeki içme suyu şebeke hatlarımızı yeniledik.  İçme suyu verimliliğimizi artırıyor ve yüzeysel kaynaklardan daha fazla faydalanıyoruz. 12 bin metrelik içme suyu hattı ve 2 içme suyu deposuyla 13 mahallede yaşayan 33 bin hemşerimizin içme suyu ihtiyacını karşılayacağız. 10 milyon 500 lira değerindeki projemizin çalışmalarına Ekim 2021 tarihi itibariyle başladık inşallah 2022 yılı içerisinde tamamlayacağız” dedi.

baskan_yuce_geyve_ziyareti5