Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, marketlerde yaşanan kotalı satışların aksine bakkallarda sınırlamanın olmadığını açıkladı. 

"Çalışmalarımızla geleceğe eserler bırakıyoruz" "Çalışmalarımızla geleceğe eserler bırakıyoruz"

Zincir marketlerde yaşanan şeker krizi sonrasında un ve ayçiçek yağında da kotalı satışların yapıldığını vurgulayan Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, “İnanması gerçekten çok zor bir durumla karşı karşıyayız. Son günlerde zincir marketlerde şeker krizi bahanesiyle başlayan sınırlı satışlar, un ve ayçiçek yağı ile devam ettiğini görmekteyiz. Bu durumun böyle sınırlı kalmayarak bazı ürünler de de sınırlı satış uygulanabileceğinin duyumlarını şimdiden alıyoruz. Koskoca marketlerin vatandaşlarımıza kotalı alışverişe yönlendirmesi günümüze yakışmayan görüntülerdir. Kota uygulamasıyla stok yapan marketlerin yeni bir zam hazırlığında olduğu aşikârdır. Zincir marketlerdeki kotalı satış döneminde, bakkallarımız da herhangi bir kota ya da sınırlama bulunmadığını hatırlatmak isteriz” diye konuştu.

Kotasız alışveriş
Başkan Akdardağan, “Kotasız alışverişin olmadığı bakkallarımızdaher bütçeye ve keseye uygun ürün vardır. Bu vesileyle vatandaşlarımıza yeniden diyoruz ki; alışverişlerinizi sizleri indirim oyunlarıyla kandıran, istediği gibi zam ve stok yapan, son olarak yazışmalarıyla ifşa edilen ve cebinizdeki paraya sürekli göz diken zincir marketlerden değil, sizlerin her zaman yanında olan bakkal esnafından yapın” ifadelerini kullandı.