Bir dizi program için Sakarya’ya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Başkan Ekrem Yüce’nin karşıladığı Karaismailoğlu’nun ziyaretinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ile birlikte TÜRASAŞ Genel Müdürü Metin Yazar da hazır bulundu. Başkan Yüce, yapılan görüşmede Sakarya’nın ulaşımına çağ atlatacak raylı sistem projesini ve şehir ulaşımıyla ilgili bir çok projeyi Bakan Karaismailoğlu’na sundu. 

Raylı sistem projesi görüşüldü
Ziyaretle ilgili detayları açıklayan Başkan Yüce, raylı sistem için bakandan olumlu cevap aldıklarını müjdeledi. Raylı sistemin şehir merkezinden 3 farklı güzergaha yolcu taşıyacağını belirten Başkan Yüce, Bakan İsmailoğlu’nun ayrıca 18 kilometrelik Karapürçek Yolu, Alifuatpaşa Kavşağı, Pamukova YHT İstasyonu ve yeni otoban girişi çalışmalarının yapımı için talimat verdiğini söyledi.

“Raylı sistem 3 farklı  güzergaha çalışacak”
Raylı sistemin Sakarya için olmazsa olmaz olduğunu vurgulayan Başkan Yüce projelerin detaylarını Bakan Karaismailoğlu'na anlattı. Başkan Yüce, 
“Sakarya’da olmazsa olmaz olarak gördüğümüz raylı sistem projelerimizi bakanımızla paylaştık. Bu çalışma kapsamında güzergahlarımız belirlendi. İlk güzergah Korucuk, bin yataklı hastane ve şehir merkezi arası olarak planlanıyor. Diğer hat Gar Meydanı ve Serdivan Kampüs arası çalışacak. 3’üncü ve son güzergah ise Gar Meydanı, SATSO, sanayi ve Büyükşehir Terminali arası yolcu taşıyacak. Bu proje şehir ulaşımına çağ atlatacak. Konuyla ilgili en yakın zamanda rapor hazırlanacak ve bu projemizi de şehre kazandırmış olacağız” ifadelerini kullandı.

4 farklı proje için talimat verdi
Başkan Yüce, Bakan İsmailoğlu’nun şehirdeki 4 farklı proje için gerekli talimatları verdiğini ifade ederek,
“Karapürçek’te bulunan 18 kilometrelik yolumuzu bakanımızla görüştük ve ilgileneceğini söyleyerek talimatlarını verdi. Alifuatpaşa Kavşağı konusunu da çözüme kavuşturduk. Bir aylık zaman içinde bu konuda da çalışmalar başlayacak. Pamukova Yüksek Hızlı Tren (YHT) istasyonu da gündeme alındı. Bu istasyon için de bir ay içerisinde çalışmalara başlanacak. Yeni otoban çıkışı projemizi de bakanımızla paylaştık. İnşallah tüm bu çalışmaların sonuçlarını yakın zamanda alacağız” dedi.