Olay, 15 Şubat akşamı Gölcük Şehitler Mahallesi Yunus Emre Caddesindeki toplu konutlarda meydana gelmişti. Edinilen bilgiye göre olay gecesi, Sakarya’dan ablası ve yakınlarını alarak Gölcük’teki eve eşyalarını almaya giden Hacer Çetin ile Halim E. arasında tartışma çıkmış, Halim E. genç kadına defalarca ateş ederek ölümüne neden olmuştu.

ayrilmak_isteyen_sevgilisini_olduren_saniktan_sok_iddia3
Halim E. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, ilk kez hakim karşısına çıktı. Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık Halim E., taraf avukatları ve tanıklar katıldı. Savunmasında evli ve 2 çocuk babası olduğunu, Hacer Çetin ile de 5 yıldır dini nikahlı olduğunu söyleyen sanık, "Olaydan bir hafta önce beni aldattığını düşündüğüm için ayrılmaya karar verdik. Olay tarihinden önce bana 'kardeşin K. ile birlikte oldum' demişti. Bunu söylerken kardeşim K. de evdeydi. Hacer ve kardeşim K. ile tartıştık, ikisi de evden ayrıldı. Sonrasında Hacer'in ablasını arayarak olanları anlattım. Bir süre sonra barıştık ancak konuyu açıp önüme koymaya devam ediyordu. Olay tarihinden bir hafta öne Hacer’le tekrardan kardeşim K. ile olan ilişkisi nedeniyle tartıştık ve Hacer evden ayrıldı. Barışırız diye Hacer’in ablası Canan’ın evine gittim. Hacer'i aradım açmadı, mesajla gelmek istemediğini söyledi. Canan’la mesajlaşarak Hacer'in eşyalarını almalarını söyledim. Bir süre sonra Hacer, Uğur, Canan, Çağlar ve nakliyeci geldi. Eşyaların hepsi arabaya yüklendi. Hacer bu esnada bana sinkaflı küfürler etti, suratıma tükürdü. Küfürler etmeye devam edince silahı çıkarıp ateş ettim” dedi.
Duruşmada dinlenen sanığın kardeşi K.E. ise, öldürülen Hacer Çetim ile herhangi bir ilişkisi olmadığını söyledi. 
Mahkeme heyeti, avukatların süre talep etmesi üzerine sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.