23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Arifiye Belediye Başkanlığı koltuğuna bu yıl Ekrem Oba İlkokulu öğrencisi Ahmet Kulaç oturdu.

Bir günlüğüne Arifiye Belediye Başkanlığı yapan Ahmet Kulaç, başkanlık makamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, Ekrem Oba İlkokulu Müdürü Aydın Kara ve Sınıf öğretmeni İmran Çalışkan Kocabaş’ı misafir etti. Arifiye’li çocukların ve gençlerin sosyal hayata kazandırılması ve mesleki becerilerle donatılması için daha çok okul, sosyal tesis ve kurs sözü veren Başkan Kulaç, Fen İşleri Müdürlüğüne bozuk yolların bir an önce asfaltlanması ve ayrıca öğrenim gördüğü Ekrem Oba İlkokuluna kantin yapılması için gerekli çalışmaların yapılması talimatını verdi.

arifiye_23_nisan3
"ÇOK MUTLU VE GURURLUYUM"
Arifiye’nin çocuk Belediye Başkanı Kulaç, "Arifiye’de bulunan çocukları temsilen bu makama oturdum. Bu yüzden çok mutlu ve gururluyum. Temsil ettiğim tüm çocukların adına 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bize armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve silah arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum" dedi.

arifiye_23_nisan1
"YETERKİ ÇOCUKLARIMIZA İNANALIM"
Arifiye Belediye Başkan Yardımcısı Lütfü Tansı ise, 15 Temmuz Meydanı'nda ve okullarda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM)'nin kuruluşunun 102’nci yılını kutladıklarını ifade ederek, "Görüyoruz ki, artık yeni yetişen nesil gerçekten bu milletin, bu devletin istikbali için umut vadediyor. Gençlerimize ve çocuklarımıza güveniyoruz. Bugün gün bulunduğumuz makamlarda yerine getirdiğimiz görevleri, gelecekte onların en iyi şekilde yapacağına ve Aziz Milletimize en iyi şekilde hizmet edeceğine olan inancımız tam. Biraz önce de başkanımızı gördük. Bu işi yapıyor, ilgili arkadaşlarımıza da gereken talimatları veriyor. Yeter ki çocuklarımıza inanalım güvenelim, onlara gereken değeriverelim. Ülkemizi gelecekte her alanda, bölgemizde ve dünyada çok daha iyi yerlere taşımak için var güçleriyle çalışacaklarına inanıyor, bu vesile ile tekrar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum" dedi.

ASEM’de altyapı çalışması ASEM’de altyapı çalışması

arifiye_23_nisan2
Başkan Yardımcısı Tansı, Başkan Kulaç’a günün anısına plaket takdim etti.