Arifiye Belediyesi ile Kızılay Sakarya Şube Başkanlığı işbirliği ile orman yangınlarından zarar gören vatandaşlar için toplanan yardımlar törenle yola çıktı.

Düzenlenen törene; Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Kızılay Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki, Kızılay Arifiye Şube Başkanı Mustafa Yıldız, Arifiye Belediye Başkan Yardımcısı Lütfü Tansı ile vatandaşlar katıldı.

“Şehrimiz ve istihdam için çalışıyoruz” “Şehrimiz ve istihdam için çalışıyoruz”

Törende konuşan Kızılay Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki; ”Dünya’nın neresinde olursa olsun, bir afet yada savaştan zarar gören insan varsa, aziz milletimiz adına Kızılay oradadır. Aziz Türk Milleti yardım elini daima uzatır. Kızılay, küresel ısınmanın yarattığı olumsuz etkiler nedeniyle Dünya’nın birçok yerinde olduğu gibi, ülkemizde de yangın ve sel gibi doğal afetlerde oluşan yaraları sarmaya çalışmaktadır. Sosyal medya ve bazı art niyetli medya kuruluşlarında belirtildiği gibi devletimizin bir ihmali yada zafiyeti söz konusu değildir. Devletimiz, tüm olanakları ile vatandaşının yanındadır. Toplumsal dayanışma ve yardımlaşma ile aziz milletimiz bu zor zamanları da atlatacaktır. Ben, gösterdikleri hassasiyet ve yardımseverlik nedeniyle tüm Arifiye’li vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ise;
”Hepimizin malumu, son yıllarda Dünyamızda yaşanan küresel ısınma nedeniyle, Dünya’nın birçok yerinde olduğu gibi ülkemizde de deprem, yangın ve sel gibi doğal afetlere maruz kalıyoruz. Tabii, bu yaşanan yangınlarla ilgili güvenlik güçlerimizin yaptığı çalışmalarda sabotaj ihtimali de oldukça yüksek. Bunun yanında devlet olarak, sosyal medyada ve bazı art niyetli medya kuruluşlarının yayınlarında hükümetimizi başarısız ve aciz göstermeye yönelik gayretlere şahit oluyoruz. Aziz milletimiz, sağduyusuyla ve yardımlaşma ve dayanışma içinde yapılan bu saldırıları bertaraf edecek ve bu zor zamanları da hep birlikte atlatacağız. Yaşanan afetlerde yitip giden canlar tabii ki geri gelmez, ancak bunun dışında Devletimiz, vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için tüm olanaklarını seferber etmiş durumdadır. Devletimizde bu güç, azim ve kararlılık vardır. Herkes müsterih olsun. Biz de Arifiye olarak çorbada bizim de bir tuzumuz olsun dedik. Hassasiyetleri ve yardım severlikleri nedeniyle vatandaşlarımıza, toplanan yardımları düzenlemede ve kolilemede canla başla çalışan hanım kardeşlerimize çok çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Törende söz alan Arifiye Kaymakamı Sayın Bekir Dınkırcı da;
“Dünyamızda yaşanan Küresel ısınma ve iklim değişikliğinin etkilerini maalesef, son yıllarda yaşadığımız doğal afetlerle görüyoruz. Ben daha önce görev yaptığım yerlerde metrekareye 112 kilogram yağmur düştüğüne şahit oldum. Çok büyük bir afetti. Ancak, Sinop ve Kastamonu’da metrekareye 250 kilogramdan fazla yağış düşmüş. Böyle bir yağışı hiçbir alt yapı kaldırmaz. Yine, Akdeniz bölgemizde yaşanan yangınlarda 60 bin dekar yani 600 bin dönüm orman alanımız yandı. Devletimiz tüm imkânlarını seferber etmiş durumda. Vatandaşımızın mağduriyetini giderecek, güç, azim ve kararlılığa sahiptir. El ele bu günleri de hep birlikte atlatacağız. Üzerimizde her türlü oyunu oynayan güçlerin anlamadığı da budur. Aziz Türk Milleti her zaman birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde tek yumruk olarak zor zamanları atlatmayı bilmiştir. Bu yardım organizasyonuna katılan, emeği geçen tüm kardeşlerimize çok çok teşekkür ediyorum. Yardım tırımızın sağ salim afet bölgesine ulaşmasını diliyorum” diye konuştu.

Arifiye Merkez Camii İmam Hatibi Enver Küçüktarafından yapılan dua sonrası yardım tırı yola çıktı.