Arifiye Belediyesi, mevsim şartlarının ağırlaşması ve havaların soğuması nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını unutmadı.

İlk sertifikayı Akcoat fabrikası aldı İlk sertifikayı Akcoat fabrikası aldı

Arifiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, soğuk havada sokak hayvanlarının yaşamlarını sürdürebilmesi için mama ve yiyecekleri şehrin muhtelif yerlerinde oluşturulan beslenme noktalarına bırakıyor.

arifiye_belediyesi_sokak_hayvanlarini_unutmadi2
"Kış boyunca besleyeceğiz"
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada, “Sokak hayvanlarının soğuk kış günlerinde aç ve susuz kalmamaları için Zabıta Müdürlüğümüzce çalışmalar yapılıyor. Kış mevsimi itibariyle soğuk havalar, sokaklarda kalan hayvanlar için ölümcül olabiliyor. Soğuk hava şartlarında yaşamları zorlaşan sokak hayvanları için alınacak küçük önlemlerle hayatlarını kurtarmak mümkün. Başta sokak hayvanları olmak üzere tüm hayvan dostlarımızın, bu soğuk günlerde aç ve susuz kalmamaları için tüm yurttaşlarımızın duyarlı olması gerekiyor. Sahipsiz, sevimli dostlarımızın soğuktan etkilenmemeleri için ekiplerimiz belirli periyodlarla kış mevsimi boyunca sokak hayvanlarını beslemeye devam edecek" dedi.

arifiye_belediyesi_sokak_hayvanlarini_unutmadi1