Adapazarı'nda sokağa çıkma kısıtlamasında 2 katlı evin ardiye kısmında çıkan yangın paniğe yol açtı.

İddiaya göre göre Adapazarı ilçesi Yağcılar Mahallesi 1359 numaralı sokakta meydana gelen olayda, apartmanda oturan vatandaşlardan biri ardiye kısmında çöpleri yaktı. Ardiyede bulunan eşyalara sıçrayan alevler kısa sürede büyüdü. Dumanı görerek kendilerini son anda dışarı atan apartman sakinleri durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.

Yağmur duası yaptılar Yağmur duası yaptılar

Sokağa çıkma kısıtlaması saatlerinde çıkan ve paniğe neden olan yangın mahalleliyi sokağa döktü. Apartman sakinlerinin boşalttığı binanın ardiye kısmında çıkan ve itfaiye erlerince kontrol altına alınarak söndürülen yangın sonrasında içeride bulunan eşyaların tamamı yanarak kullanılamaz hale geldi. Ekipler, yangın ile ilgili inceleme başlatırken apartmanda oturan bir vatandaş yaşadığı olayın şoku ile o anları gözyaşları içerisinde anlattı.

"Can havliyle kendimizi dışarı attık"
Yemek yemeye hazırlandığı esnada çıkan dumanları görerek can havliyle kendisini dışarıya attığını aktaran apartman sakinlerinden Ercan D.,
“Komşumuz aşağıda ateş yaktı galiba. Yanan ateş kömürleri tutuşturdu ve sonrasında dumanlar yükselmeye başladı. Yemek yemeye hazırlanıyorduk, can havliyle kendimizi dışarı attık. Herkes sağlıklı yaralanan yok” dedi.

"Bağırma seslerini duyunca dışarıya çıktım"
Yaşadığı olayın şoku ile birlikte gözyaşlarını tutamayan apartman sakinlerinden Hanım B. ise,
“Benim haberim yok. Evde çöp topluyordum. Bağırma sesleri duyunca dışarıya çıktım. Ben konuyu bilmiyorum, ne oldu anlamadım” diye konuştu.