Koronavirüs pandemisi sebebiyle üç yıldır yapılamayan Akbalık Yağlı Güreşleri’nin 57.'si başladı. 34’ü başpehlivan olmak üzere toplam 600 pehlivan er meydanında 14 kategoride mücadele etti. Akbalık'ta Başpehlivan ise Serhat Gökmen oldu

1956 yılından itibaren devam eden ve pandemi sebebi ile 3 yıl aranın ardından bu yıl 57.'si düzenlenen Tarihi Akyazı Akbalık Yağlı Güreşleri başladı. 34’ü başpehlivan olmak üzere toplam 600 pehlivan er meydanında 14 kategoride mücadele ediyor. 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlık kazanan Cengizhan Şimşek ile birçok önemli pehlivanın da yer aldığı güreşlerde sporcular, başpehlivanlık için ter döküyor. Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım başta olmak üzere protokolün de izlediği güreşlere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.  

Başpehlivan Serhat Gökmen oldu

661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanı Cengizhan Şimşek, 2’nci turda Süleyman Aydın ile mücadelesinde sakatlanarak yarışlardan çekildi. Final mücadelesinde Serhat Gökmen, rakibi İsmail Koç’u yenerek 57. Akbalık Yağlı Güreş başpehlivanı oldu. Programın tamamlanmasının ardından protokol üyeleri, dereceye giren güreşçilere madalya ve kupalarını verdi. Başpehlivan Gökmen, Başkan Soykan’ın elinden altın kemeri aldı. 

akbalik_baspehlivan

Büyükşehir’den boksta bir başarı daha Büyükşehir’den boksta bir başarı daha

akbalik_guresleri4akbalik_guresleri5akbalik_guresleri3akbalik_guresleri2