AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, beraberinde Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan ve İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Çalışkan ile birlikte AK Parti 147. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda hazır bulundu.

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan İl Başkanı Tever, "Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle 147. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantımızı Ankara’da gerçekleştirdik. Önceki gün ise teşkilat başkanımızın başkanlığında 81 il başkanlarımızla bir araya geldik. 2023 seçimleri öncesinde yol haritamızı ve çalışmalarımızı değerlendirerek, istişarelerde bulunduk. Seçimlere kadar önümüzde yaklaşık iki yıllık bir vakit var. Bu zamanın her gününü, her anını en verimli, en etkili, en dolu şekilde değerlendirmek için artık sahada daha fazla var olarak göstereceğiz. Genel Başkan Yardımcımızla, Milletvekillerimizle, Büyükşehir Belediye Başkanımızla, İlçe Başkanlarımızla, Belediye Başkanlarımızla, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımızla ve tüm teşkilat mensuplarımızla birlikte sahada, 2023 seçimlerine kararlı şekilde hazırlanacağız. Milletin partisi olan AK Parti’mizin, milletimizin gönlündeki yerini daha yükseğe çıkartmak için tüm unsurlarımızla birlikte çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Başkan Tever, "Toplantıda Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi ‘Önümüzdeki dönemde, salgının küresel düzeydeki seyrine, ekonomideki gelişmelere ve diğer hususlara bakarak, milletimiz için ilave destek adımları da atabiliriz’ diyerek ekonomide yeni teşvik ve tedbirlerin alınacağını ifade etmiştir. Bu anlayışla ülkemizi 2023 hedeflerinden koparmayacak ve halkımızın geleceğine umutla bakmasını sağlayacak yeni politikalar geliştirmeyi sürdüreceğiz inşallah. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerine değindi.


Toplantının basına kapalı bölümünde ise, teşkilatlarla ilgili bilgilendirmeler ve çeşitli konularda istişareler gerçekleştirildi.