AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı Orman Haftası etkinlikler kapsamında Adapazarı Orman İşletme Müdürlüğü ile birlikte Süleyman Bey ve Bağlar Mahallesinde fidan ekimi gerçekleştirdi.

Teşkilatın geniş katılımı ile gerçekleşen programda Adapazarı Orman İşletme Müdürü Özlem Cevahirci katılımcılara teşekkür ederek; “Yoğun katılımınızdan ve bu duyarlılığınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. İnşallah bu örnek hareketiniz daha geniş kitlelere örnek olacaktır” ifadelerini kullanan Cevahirci, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak’a plaket takdim etti.

Kedi yavrularına sahip çıktı Kedi yavrularına sahip çıktı

"Destek vermeye hazırız"

Adapazarı Orman İşletme Müdürlüğüne teşekkür eden Başkan Ak ise; “Bugün burada kadın kollarımız ve gençlik kollarımız ile bir aradayız. Çünkü ormanlar bizim canımızdır. Ağaçlar, bitkiler için hayvanlar için organik bir su şebekesidir. Kar ve yağmur yağışını yaprakları, dalları, gövdesi ve kökleri ile tutarak, sellerin ve taşkınların oluşmasını engeller. Ağaçlar erozyonu önler ve üretmiş olduğu oksijen ile bizlerin yaşam standardını yükseltir. Bizlere temiz hava ve sağlıklı bir yaşam sunar. Ağaçlar, yaban hayvanlarının yaşam alanıdır. Nesli tükenmekte olan hayvanların korunması ve barınması ağaçlarımız, ormanlarımız sayesinde gerçekleşir. Ormanlar milyonlarca canlının yaşadığı alanlardır. Temiz bir hava, sağlıklı bir gelecek için fidan dikmek ormanlarımızı korumak bizlerin aslı görevlerindendir. Her yıl ülkemizde maalesef yangınlardan dolayı telef olan ormanlık alanlarımız var. Kadınlarımızla ve gençlerimizle elimizden geldiği kadar fidan dikimine destek vermeye hazırız. Ormanlarımızın önemini biliyoruz. Gelecek nesillerimize de sağlıklı bir yaşam alanı bırakmaya gayret ve özen gösteriyoruz” dedi.