AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı, Güneşler Merkez Mahallesi Danışma Toplantısı geniş bir katılımla gerçekleşti.

Toplantıya ilçe başkanı Mustafa Ak ve yönetim kurulu üyeleri, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve meclis üyeleri, İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Varol, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Harun Doğrusever ve yönetimleri, mahalle sakinleri ve yöneticileri katıldı.

Başkan Ak konuşmasında 2019 seçimlerinin önemine değinerek, "Ülkemizin 2023 öncesi gireceği son dönemeç olan 2019 seçimleri bir dönüm noktasıdır. Yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı halkımıza anlatabilmeliyiz. Kapı kapı dolaşıp bunu inşallah gerçekleştireceğiz. İnsanların gönüllerine dokunacağız. Çünkü kardeşlerim, Türkiye bu günlere kolay gelmedi. Bu yüzden yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı herkese duyurmalıyız. Yerli üretimler ile yerli ve milli silahlar ile, yerli sanayi ile güçlenen ve daha da güçlenecek olan ülkemiz 2023 öncesi gireceği bu 2019 virajını inşallah en iyi şekilde dönecektir" dedi.

Güçlü Türkiye

Başkan Ak, "Türkiye güçlendikçe, eli güçlü oldukça içerideki ve dışarıdaki düşmanlarımız delirdiler. Türkiye’ye söz geçiremiyoruz, Ortadoğu’daki çıkarlarımızı kabul ettiremiyoruz dediler. FETÖ belasını devreye soktular ama milletimiz ve liderimiz, bu hainlere fırsat vermedi. 15 Temmuz’da gereken cevabı verdi ve her zaman da vermeye devam edecek. Bunların oyunları hep devam edecek. Çünkü kardeşlerim Türkiye her geçen gün büyüyor, gelişiyor. Bizi durdurmak için hem içerideki hem dışarıdaki hainler her türlü oyunu deneyecekler ama Allah'ın izni ile bunlara fırsat vermedik vermeyeceğiz" diye konuştu.

Muhalefete yüklendi

Konuşmasının devamında CHP'ye yüklenen Ak, "Ana muhalefet partisinin durumu içler acısı ve durumları her geçen gün daha kötüye gidiyor. Geçen yaptıkları kongre ile ne halde olduklarını bir kez daha gördük. 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sözünden rahatsız olduğunu ifade eden, 'Türkiye ile İran savaşırsa İran’dan yana olurum' diyen insanları bir kez daha parti bünyesinde tuttuklarını üzülerek gördük. Ama milletimiz gereken cevabı bunlara 2019 seçimlerinde de verecektir. Derdi Türkiye olmayan, bu ülke için mücadele etmeyen insanları bu millet başa getirmeyecektir" dedi.

Afrin

Ak, "20 Ocak'tan bu yana Afrin'de kahraman ordumuz her türlü engelle mücadelesini sürdürüyor. Allah'ın izni ile son terörist etkisiz hale getirilene kadar da devam edecek. Askerimiz orada ülkemize toprak kazandırmak için değil, sınır güvenliğimizi sağlamak ve oradaki mazlumlara umut olmak için savaşıyor. Maalesef ana muhalefet bunlardan da habersiz bir şekilde açıklamalarını sürdürüyor. Afrin ve ülkemizin her köşesindeki yaralanmış olan gazilerimize Allah’tan acil şifalar diliyor, şehit olmuş askerlerimize Allahtan rahmet diliyor ailelerine ve sevenlerine sabır diliyorum” dedi.

Ak, 11 Mart’ta gerçekleştirilecek il kongresine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağını dile getirerek, kongreye tüm Sakaryalıları davet etti.

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve Meclis üyesi Necdet Tömekçe de birer konuşma yaparak, belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Dişli, yapılacak yatırımların kalıcı olması için çalıştıklarını belirterek, “Yapboz şeklinde yatırımlar yapmak istemiyoruz. Güneşler’de yapılacak olan kapalı pazar yeri için de sona gelindi. Ufak tefek sorunlar kaldı. Bunlar da giderilerek vatandaşlarımızın isteklerini karşılayacak şekilde pazar yerini hizmete açacağız” dedi.

18 uygulamaları ve açılan yollarla Güneşler Mahallesinin gelişip büyüdüğünü söyleyen Başkan Dişli, “Hizmet konusunda eksiklerimiz olabilir. Eğer eksiğimiz varsa, bu bizim eksiğimizdir. Bundan dolayı partiye küsmek, tavır almak doğru değildir. 2018 yılı için de vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda yapacağımız çalışmalarla 2019 seçimlerine güçlü bir şekilde hazırlanacağız. Ülkemizin geleceği için bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız” diye konuştu.

2019 seçimlerinin önemine de değinen Başkan Dişli, “Geleceğimiz için, ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşması için önümüzde ki son engeli aşarak güçlü Türkiye’nin temellerini hep birlikte atacağız Allah’ın izni, halkımızın milli iradesi ile inşallah. 2019 seçimlerinde de hedeflerimizin önündeki son engeli de aşacağız” dedi.

Mustafa Sarıgül Geyve'de Mustafa Sarıgül Geyve'de

İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Varol ise, 17 Şubat saat 14.00' de gerçekleşecek olan Kadın Kolları 3. Olağan Kongresine tüm AK Parti ailesini davet ettiğini dile getirdi.