AK Parti Sakarya İl Gençlik Kollarının organize ettiği Siyaset Akademisi eğitimleri Orhangazi Kültür Merkezinde Doç. Dr. Abdullah Taşkesen’in dersiyle başladı.

Siyasette niteliğin arttırılması amaçlanan eğitime Doç. Dr. Abdullah Taşkesen’in “Siyaset Sosyolojisi ve Türkiye’de Siyasal Hayat” dersiyle başlandı.6 hafta sürecek olan akademi dersleri üst düzey yöneticiler ve akademisyenler tarafından verilecek. Katılımın yoğun olduğu eğitime Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir ve gençlik kollarından çok sayıda davetli katıldı.

Siyaset Akademisinin önemini anlatarak sözlerine başlayan Doç. Dr. Abdullah Taşkesen, “AK Parti tüm çalışmalarını halkın beklentilerini ön planda tutarak ve halkıyla beraber siyaset yaparak gerçekleştirmektedir. 2002’den önce siyasetin ve siyasetçinin itibari yerlerdeydi. Ak Parti ile birlikte dik duran, düzgün yürüyen, doğru konuşan siyasetçi ve millete hakim olan milletin hizmetkarı olan siyasetçi profili ön plana çıkmıştır. AK Parti çoğulcu, geniş katılımlı demokrasi tanımını topluma kazandırmış, halkıyla birlikte hareket ettiğinden dolayı halk nezdinde karşılığını seçimlerde almıştır” dedi.

ak_genclerin_siyaset_akademisi_basladi_2.jpg

“Bu eşsiz bir tecrübedir”

Siyaset Akademisinde ilk dersi veren Doç Dr. Abdullah Taşkesen’e teşekkür ederek sözlerine başlayan Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, “AK Partinin kuruluşundan bu yana eğitime, eğitim faaliyetlerine önem verilmektedir. Siyaset akademilerinde öncü olmaktan gurur duymakla birlikte çokta sevinçliyiz. Ülkemizde genç siyasetçilerin yetişmesi için bu derse önem veriyoruz. 6 hafta sürecek olan akademi dersleri üst düzey yöneticiler ve akademisyenler tarafından verilecek eğitimler eşsiz bir tecrübedir. Bu dersler siyasette ilkeli duruşun, siyasi ahlakın ve becerinin bir göstergesi olacaktır” şeklinde konuştu.