Sakarya'da tapu meselesi yüzünden kardeşi, yengesi ve yeğenini öldüren cinayet şüphelisi hakkında detaylar ortaya çıktı.

2 Firari yakalandı! 2 Firari yakalandı!

Geçtiğimiz günlerde Serdivan ilçesi Gündoğan Sokak'ta meydana gelen olayda Ç.G. isimli şahıs, kardeşi Bedri Güler ile tartıştıktan sonra evine giderek tüfeğini almış ve daha sonrasında eve tekrar gelerek kardeşini, yengesini ve yeğenini tüfekle vurarak öldürdü.

Aile_katliami_olayinda_sok_detay3
Konuya ilişkin inceleme başlatan polis ekipleri, olay yerinde başka bir tüfek daha buldu. Ekipler, olaydan sonra harekete geçerek tır şoförü olduğu belirlenen Ç.G.'nin peşine düştü. Drone filosunu devreye sokan polis ekipleri olay mahallinin yakınlarında bulunan ormanlık alanda havadan araştırma yaparken, şehrin giriş ve çıkışlarını kapattı.

Aile_katliami_olayinda_sok_detay1
Şehrin muhtelif yerlerine kontrol noktası kuran ekipler, çoğunluğu tır olmak üzere 400’e yakın araçta inceleme yaparak Ç.G.'nin irtibatta olabileceği 20’ye yakın kişiyi takibe aldı.

Aile_katliami_olayinda_sok_detay
2 YEĞENİNİ ÖLDÜRMEK İÇİN ARAYIŞA GİRMİŞ
PTS ve KGYS’ye yansıyan görüntülerde Ç.G.'nin M.T.T. aracılığıyla Karasu'dan yurtdışına kaçmayı planladığını belirleyen ekipler, şüphelileri ilçe girişinde düzenledikleri operasyonla yakaladı. Konuyla ilişkileri olabileceği düşünülen şüphelinin eşi ve 2 çocuğu da ekipler tarafından gözaltına alındı.

Aile_katliami_olayinda_sok_detay4
Şüpheli Ç.G.’nin emniyetteki ifadesinde, önce kendisine ateş edildiğini ve korumak için kendisinin ateş ettiğini söylediği öğrenildi. Aynı zamanda şüphelinin, olay günü evde bulunmayan 2 yeğenini de öldürmek için arayışa geçtiği öğrenildi. Ekiplerin gerçekleştirdikleri operasyonlar neticesinde gözaltına alınan 5 kişi, emniyetteki ifadeleri sonrasında adliyeye sevk edildi. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Ç.G. cezaevine gönderilirken 4 kişi ise serbest bırakıldı.

Aile_katliami_olayinda_sok_detay2
NE OLMUŞTU?
Olay, 5 Nisan Salı günü Kemalpaşa Mahallesi Gündoğan Sokak'ta meydana gelmişti. Tapu meselesi yüzünden çıktığı iddia edilen kavgada, evleri yakın olan Ç.G. (54), kardeşi Bedri (65), kardeşinin eşi Duriye (59) ve kardeşinin oğlu Tuncay Güler'e (31) tüfekle kurşun yağdırmıştı. Şüpheli olay yerinden kaçarken, durumun haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekipleri sevk edilmişti. Sağlık ekiplerince 3 kişinin olay yerinde hayatını kaybettiğini belirlenmişti. Ç.G.'nin aile katlimı yaptığı olay anında evde bulunan 2 yeğeni ise saklanırken, polis ekiplerinin olay yerine gelmesiyle kurtulmuşlardı.