6 yaşındaki kardeşi tarafından kazara av tüfeğiyle vurulan ve hayatını kaybeden 9 yaşındaki Osman Demir son yolculuğuna uğurlandı. Ağabeyinin ölümüne sebep olan çocuğun tabuta dokunduğu anlar ise yürekleri sızlattı.

“Hedefimiz tarımsal üretime yeni bir model kazandırmak” “Hedefimiz tarımsal üretime yeni bir model kazandırmak”

Olay, gece saatlerinde Kocaali ilçesi Bezirgan Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 6 yaşındaki C.D.’nin oynadığı av tüfeği ateş aldı. Bu esnada tüfekten çıkan saçmalar C.D.’nin 9 yaşındaki ağabeyi Osman Demir Demirtaş’a isabet etti. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, 9 yaşındaki çocuğun hayatını kaybettiğini belirledi. Demirtaş’ın cansız bedeni, yapılan incelemelerin ardından Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsündeki otopsi merkezine kaldırıldı.

agabeyini_boylu_ugurladi6
Osman Demir Demirtaş için Kocaali Bezirgan Mahallesi Merkez Cami'nde cenaze töreni düzenlendi. Demirtaşın cenazesi, kılınan namazın ardından mahallenin merkez mezarlığına defnedildi. Kocaali Kaymakamı Emre Nebioğlu da Demirtaş'ın acılı ailesini cenazede yalnız bırakmadı.
Öte yandan, Osman Demir Demirtaş'ın ailesi ayakta durmakta zorlanırken, durumdan bir haber olan 6 yaşındaki C.D.'nin ise ağabeyinin tabutuna dokunması yürekleri burktu.  

agabeyini_boylu_ugurladi3

agabeyini_boylu_ugurladi8

agabeyini_boylu_ugurladi7agabeyini_boylu_ugurladi4agabeyini_boylu_ugurladi5