Adapazarı Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen kültür sanat etkinlikleri, zengin içerikleriyle kültür sanat dostlarının beğenisini kazanıyor. Kasım takvimi kapsamında ikinci haftanın ilk programında tiyatro sanatçısı Seçkin Bayramoğlu, Hacivat Karagöz gösterisini öğrencilerle buluşturdu. Berna Yılmaz İlkokulunda gerçekleşen programa öğrencileri büyük ilgi gösterdi. 

Fotoğraf güzeli aramaktır
Sakaryalı ünlü fotoğraf sanatçısı İbrahim Zaman, İl Halk Kütüphanesinde “Üstadın Kadrajından” söyleşisinde sevenleri ile buluştu. İlkokul ikinci sınıftan mezun olduğu yaz tatilinde bir fotoğrafçıda (Foto Lale-Mustafa Elele) çırak olarak işe girmesi ile fotoğraf serüveninin başladığını anlatan İbrahim Zaman, fotoğraf sanatı ile ilgili düşüncelerini katılımcılarla paylaştı.

Kişisel tarih ne zaman başlar?
Sakarya Üniversitesi’nden Tarih Profesörü Haşim Şahin da, Atatürk Anadolu Lisesi’ndeki “Tarih Bize Ne Söyler?” başlıklı söyleşide öğrencilere hitap etti. Şahin, “Kendinizi tanıdığınızı anladığınız zaman, hangi alanda yeteneğe sahip olduğunuzu, bu dünyada neden var olduğunuzu anladığınız zaman kişisel tarihiniz başlar. İnsanın kendini bilmekten amacı yaratılış gayesini anlamasıdır. Önemli olan belli bir kalıba sokmaya çalışmadan yeteneklerinizi keşfedebilmektir. Büyük başarılar için çok büyük yaş, çok büyük tecrübe denilebiliyor modern dönemde. Bu yanılgıya kapılmadan öğrenmek, araştırmak, seyahat etmek çok önemlidir. Hiçbir zaman kendinizi zayıf hissetmeyin. Kitapların hepsini okumaya ömür yetmez ancak araştırarak öğrenmek, seyahat etmek kişisel tarihinize çok önemli katkılar sağlar” dedi. 

Gençlik Konseri
Haftanın bir diğer programı ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinasyonunda Orhangazi Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Mikrofon Sende-Gençlik Konseri” idi. Gençlerin birbirinden güzel sahne performanslarının olduğu gecenin sonunda Başkan Mutlu Işıksu, öğrencilere teşekkür etti. Işıksu, “Bu güzel gece için Milli Eğitim camiamıza ve Güzel Sanatlar Fakültemize teşekkür ediyor, ilgi gösteren öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Adapazarı Kültür Sanat, dolu dolu içeriklerle devam edecek.” ifadelerini kullandı. Haftanın son programı, Orhangazi Kültür Merkezi’nde “Küçük Ayak”  çocuk sineması gösterimi olurken, etkinliğe çocuklar ve ailelerinin ilgisi yoğundu. 

Ekin uzunlar sevenleri ile buluşuyor
Kasım Kültür Sanat Etkinliklerinde 3. Haftanın ilk programı Orhangazi Kültür Merkezi’nde konser etkinliği olarak gerçekleşecek. Sevilen sanatçı Ekin Uzunlar, hayranları ile buluşacak. 16 Kasım Salı günü gerçekleşecek konser, saat 20.00’de başlayacak.