AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Ağrı’da AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı. Burada konuşan Yavuz, vatandaşların memlekete en büyük katkısının Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lideri 20 yıldır Türkiye'nin başında tutmak olduğunu söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye'de öğrenilmiş çaresizliği yerle bir ettiğini dile getiren Yavuz, "Bize 'Sayın Cumhurbaşkanımız bu ülke için ne yaptı?' diye sorulduğunda buradan İstanbul'a köprü olacak kadar büyük işler yaptığını hep söyleyebiliriz. Tayyip Bey'in Türkiye'ye kazandırdığı birçok şey var. Bunları saymakla bitiremeyiz. Benim indimde bir numara olan Cumhurbaşkanımızın bu millete özgüven kazandırmasıdır, öğrenilmiş çaresizliklerin paramparça edilmesidir, prangaların sökülüp atılması ve zincirlerin kopartılmasıdır. Allah başımızdan eksik etmesin” dedi.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin birçok kolaylığı beraberinde getirdiğini söyleyen Ali İhsan Yavuz, “Birileri bize diyor ki 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, sizin aleyhinize olmadı mı? Siz 2020 yılında yüzde 34 ile iktidara gelirken şimdi yüzde 50+1 olmadan yürütme alınamıyor, siz kendi kendinize etmişsiniz” ifadelerini kullanan Yavuz, sözlerini şöyle sürdürdü; “Anlamıyorlar. Cumhurbaşkanımız diyor ki 'Yeter ki memleketin hayrına olsun, bizim aleyhimize de olabilir'. İşte böyle dediğimiz için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi var. Bu milletin hayrınadır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi demek krizin, kaosun ve kargaşanın olmadığı ya da parlamenter sisteme oranla daha az olduğu sistem demektir. Dolayısıyla 50+1'den taviz vermeyeceğiz çünkü bu velev ki AK Parti'nin aleyhine olsun, Türkiye'nin lehine olduğu için böyle düşünüyoruz. Türkiye'nin lehine olan da Allah'ın izniyle AK Parti'nin aleyhine olmaz. AK Parti ve Türkiye'nin kaderi artık adeta bir olmuştur ve iç içe geçmiştir.”