Lütfü Yaman Spor Salonunda yapılan Güreş İl Seçmelerinde ilk gün seçmelerine 15-16 Yaş Yıldızlar grekoromen stilde, 18-20 Yaş Gençler Serbest sitilde, 2. Gün seçmelerinde ise Yıldızlar serbest, Gençler ise grekoromen stilde minderde madalya aradılar. Müsabakalar öncesinde ise Uluslararası Güreş hakemi Mehmet Soyalp, değişen güreş kuralları ile ilgili sporcuları bilgilendirdi.
Güreş İl Temsilcisi Secati Eker; “Sakarya Güreş Camiası olarak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel’e skorboard, kamera ve yazıcı desteğinden dolayı teşekkür ediyoruz. İl Seçmelerinde başarılı olan sporcularımız 1-4 Şubat 2018 Tarihleri arasında Bilecik’te yapılacak olan Güreş Grup müsabakalarına katılacaktır” şeklinde konuştu.
Yıldızlar Grekoromen Sitilde yapılan müsabakalara 4 takımdan 23 sporcu katıldı. Hendek Güreş İhtisas Kulübü 245 puanla 1., Ada Spor Kulübü 85 puanla 2., Akyazı Belediye Spor Kulübü ise 20 puanla 3. Oldu. 5 takımdan 31 sporcunun mindere çıktığı Yıldızlar Serbest sitilde ise Akyazı Belediyesi 200 puanla 1., Erenler Güreş S. Kulübü 145 puanla 2., Pamukova Güreş İhtisas Kulübü 42 puanla 3. Oldu.
4 Takımdan 11 sporcunun katıldığı Gençler Grekoromen Sitilde Hendek Güreş İhtisas Kulübü 15 puanla 1., Adaspor 25 puanla 2., Boybeyi Spor Kulübü 20 puanla 3. Olurken, 6 takımdan 27 sporcunun mindere çıktığı gençler serbest stilde ise Pamukova Spor Kulübü ve Akyazı Belediyesi Spor Kulübü 85’er puan, Erenler Belediyesi 65 puan topladı.
Yıldızlar Grekoromen Sonuçları
45 Kg.
1- Berat Büyüktazim
2- Erhan Algan
48 Kg.
1-Görkem Erdoğan
2-Osman İlaslan
51 Kg.
1-Ömer Faruk Başar
2-Ekrem Erdem
3-Hazım Ölçer
55 Kg.
1-Mükremin Aktaş
2-Eray Pilavcı
60 Kg.
1-Kürşatcan Kaya
2-Furkan Zırın
3-Yiğit Yusuf Cebeci
65 Kg.
1-Serhat Kırık
2- M.Berat Bektaş
71 Kg.
1-M.Semih Büyükçınar
2-Erhan Kuş
80 Kg.
1-Hamza Dişli
92 Kg.
1-M.Emre Helvacı
2-Ertuğrul Civelek
110 Kg.
1-Berat Yüce
2-Ersin Sarı
Yıldızlar Serbest Sonuçları
45 Kg.
1-Yusuf Sayılı
2-Yaser Atmaca
48 Kg.
1-Erhan Algan
51 Kg.
1-Osman Akyol
55 Kg.
1-M.Talha Beşir
2-Abdullah Çapoğlu
3-Emirhan Yalçınkaya
60 Kg.
1-Nurillo Shermatov
2-Y.Emre Beşir
3-Emre Yılmaz
65 Kg.
1-Semih Karagöz
2-M.Emin Gül
71 Kg.
1-Abdurrahim Kutlu
2-Utku Teke
3-M.Ali Ceylan
80 Kg.
1-Semih Curoğlu
2-Mert Güz
3-Hasan Bayrakoğlu
92 Kg.
1-Yusuf Ceylan
2-Mahmut Düzcan
3-Y.Muhammed Taş
110 Kg.
1-Emirhan Tekin
2-Berkay Dilber
Gençler Grekoromen sonuçları
57 kg.
1-Mükremin Aktaş
60 Kg.
1-Kürşatcan Kaya
2-Furkan Zırın
63 Kg.
1-Serhat Kırık
2-İsmail Yavuz
67 Kg.
1-Mahmut Kara
82 Kg.
1-Hamza Dişli
87 Kg.
1-Emirhan Ertürk
97 Kg.
1-Berat Yüce
Gençler Serbest sonuçları
57 Kg.
1-Yunus Aruz
2-Nurilla Shermatov
3-Soner Cançekiç
61 Kg.
1-İsmail Yavuz
2-Cihan Desteci
65 Kg.
1-Enes Çakmak
2-M.Ali Selvi
70 Kg.
1-M.Enes Kösemusul
2-Cengizhan Yazıcı
3-Enes Akın
74 Kg.
1-Yılmaz Yıldız
2-Aslan Salekh
3-Osman Kaya
79 Kg.
1-Semih Curoğlu
2-Yusuf Güler
86 Kg.
1-M.Celil Alparslan
92 Kg.
1-Asımcan Toklu
2-Ogün Balta
97 Kg.
1-Yusuf Ceylan
2-Umutcan Gür
125 Kg.
1-Yakuphan Çubukcu
2-Arda Taşpınar
3-İsmail Hakkı Onur