Kategoriler

Medya Detay

Merkez kampüste hizmet vermeye başladı

SAÜEAH bünyesinde bir doktorla hizmet veren Yara Bakım Polikliniği multidisipliner yaklaşımla yenilenerek altı branş hekimiyle takviye edildi. Merkez Kampüste hizmet vermeye başlayan Yara Bakım Polikliniği’nin altı yataklı servisi de aynı kampüste hizmet verecek.

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH)  Serdivan Ek Binasında 9 ay önce hizmete giren Yara Bakım Polikliniği, ek binanın Toyota-sa İlk Yardım Hastanesi’ne devredilmesiyle SAÜEAH Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Kliniğine taşındı. Yara bakım polikliniğinde şeker hastalığına bağlı diyabetik ayak yaraları, kalp ve damar hastalıklarına bağlı venöz ülserler,  arteriyel yetmezliğe bağlı ülserler, yatak yaraları ve diğer kronikleşmiş yaraların tedavisi yapılırken, Doğu Marmara’da bu alanda tek merkez SAÜEAH bünyesinde yer alıyor. Yara bakım ünitesinin geçici olarak hizmet verdiği Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Kliniği’ndeki hizmet kalitesinin artırılmasına yönelik SAÜEAH yönetimi çalışma başlattı. Sakarya ve çevre illerin yanı sıra yurdun dört bir yanından tedavi olmak için gelen hastalara müjdeli haber SAÜEAH Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Akif Çakar’dan geldi.

Daha kapsamlı hizmet verecek

Başhekim Çakar, taşınmadan dolayı bir süredir kamuoyunda Yara Bakım Polikliniğiyle ilgili asılsız haberlerin yer aldığını belirterek, “Yara bakım ünitesi bizim için önemli bir hizmet. Özellikle şeker hastalarının ayak yaralarının tedavisinde ciddi başarılar elde ettiğimiz bu polikliniğimizi daha kapsamlı bir hale getiriyoruz. Daha önce bir hekimimizin hizmet verdiği bu birimimizi kalp damar, dahiliye, kardiyoloji, ortopedi, yara bakım uzmanlığı, cerrahi birimler gibi tedavi süreciyle ilgili doktorlarımızın da katılımıyla çok daha iyi hizmet verecek hale getiriyoruz. Kadın doğum ve Çocuk Kliniği Kampüsümüzde geçici olarak yer verdiğimiz Yara Bakım Ünitesini 6 yatıklı olarak Merkez Kampüsümüze taşıyoruz. Yine Merkez Kampüsümüzün birinci katında Yara Bakım Polikliniğimizi hizmete açmış bulunuyoruz. Hastalarımız burada daha iyi imkanlarda, tedavileriyle ilgili diğer dal doktorlarımızın da kontrolünde şifa bulacaklar” diye konuştu. 

Hastalar için kurul oluşturuldu

SAÜEAH Merkez Kampüsü’nde hizmete giren Yara Bakım Polikliniğinde incelemelerde bulunan Başhekim Doç. Dr. Mehmet Akif Çakar, yara bakımının çoklu disiplin yaklaşımı gerektiren bir tedavi olduğunu belirterek, “Hastalarımız genellikle şeker hastaları ve şeker tedavilerinin düzenlenmesiyle ilgili Dahiliye Uzmanımız Selçuk Yaylacı hizmet verecek. Yaraların enfeksiyon tedavisiyle Doç. Dr. Ertuğrul Güçlü ilgilenecek. Doç. Dr. Güçlü aynı zamanda Yara Bakım hastalarının durumu için oluşturulan sağlık komisyonu başkanı olarak görev yapacak. Hastaların hiperbarik oksijen tedavileriyle Uz. Dr. Eylem Koca ilgili olacak. Kardiyolojiden Uz. Dr. Fahrettin Turna, Radyoloji alanında Yrd. Doç. Alper Karacan; yara bakım uzmanı Uz. Dr. Jalan Serbetcigil Ergönenç,  ortopedi alanında ise Doç. Dr. Mustafa Erkan yara bakım hastalarımıza hizmet verecek. Yara Bakım Polikliniğimize hastalarımız Pazartesi, Salı ve Perşembe günleri MHRS üzerinden randevu alabilecek. Cuma günleri komisyon toplanacak ve hastaların en doğru şekilde tedavi almaları sağlanacak” dedi.

Merkez Kampüste açılan Yara Bakım Polikliniğinde hastalar hizmet almaya başladı.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
SPOR
24 Kez Görüntülendi.
Sakaryaspor darmadağın! 0-2
GÜNCEL
148 Kez Görüntülendi.
Aşkına karşılık vermeyen kadını vurduktan sonra intihar etti
SPOR
10 Kez Görüntülendi.
Sakarya MTB Cup ilk gün yarışları sona erdi
SPOR
26 Kez Görüntülendi.
Uşakspor’u ağırlıyoruz! Hedef 2’de 2!
SİYASET
15 Kez Görüntülendi.
Milletvekili Bülbül’den Hendek ziyareti
GÜNCEL
28 Kez Görüntülendi.
Serdivan'da çalılık yangını
SPOR
30 Kez Görüntülendi.
Uluslararası dağ bisikleti şampiyonası başladı
GÜNCEL
45 Kez Görüntülendi.
Hendek ve Düzce'de çok sayıda hırsızlık olayına karıştıkları belirlendi
SPOR
22 Kez Görüntülendi.
Ayçiçeği Bisiklet Vadisi şampiyonaya hazır
SPOR
2 Kez Görüntülendi.
Esentepe Gölspor Yönetimi’nden Alemdar’a ziyaret