Kategoriler

Medya Detay

131 Okul TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenleyecek

4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında bu yıl Sakarya ilinden 131 okulun projesi destek almaya hak kazandı. Geçen yıl ilimizde 59 okulumuz TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlemişti.

Okullara 655 bin TL destek

Her okula 5 bin TL desteğin verildiği 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarı sonuçları açıklandı. Buna göre ilimiz genelinde 131 okul 655 bin TL proje desteği almaya hak kazandı. Ortaokul ve lise öğrencilerini öğretim programları çerçevesinde ve ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerinde araştırma yapmaya teşvik eden 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları, okullarımızda 18-Nisan-1 Haziran 2018 tarihleri arasında düzenlenecek.

2016-2017 eğitim öğretim yılında bilim fuarı düzenlemeye hak kazanan okul sayımız 59 iken bu sayının 2017-2018 eğitim öğretim yılında 131’e yükselmesi ilimiz eğitim camiasında büyük memnunluk yarattı.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, öğrencilerimizin akademik eğitimlerindeki başarılarının yeni icatlara ve projelere dönüşmesinin bir göstergesi olan 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları programında destek alan okul sayımızın geçen yıla oranla iki kat artmasından büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Töre; nisan-haziran ayları arasında okullarımızda öğrencilerimizin yaptığı birbirinden ilginç projelerin sergileneceği TÜBİTAK Bilim Fuarlarının düzenlenmesinde emeği geçen İl Milli Eğitim Ar-Ge birimi başta olmak üzere projeye önem veren tüm okul yöneticilerini, öğretmenleri ve öğrencilerimizi tebrik etti.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNCEL
11 Kez Görüntülendi.
İbrahim Kalın’la bir araya geldiler
GÜNCEL
2 Kez Görüntülendi.
Şehre yeni yağmursuyu yatırımları geliyor
SPOR
20 Kez Görüntülendi.
“Milli maçlar Sakarya’da oynansın”
GÜNCEL
6 Kez Görüntülendi.
Arifiye'de 23 Nisan coşkusu
EKONOMİ
8 Kez Görüntülendi.
“Borsa’da Sakaryalı yatırımcı olmak” anlatılacak
GÜNCEL
18 Kez Görüntülendi.
Vatandaşın evinin bahçesini köstebek yuvasına çevirdiler
GÜNCEL
41 Kez Görüntülendi.
Düğün konvoyunu kana bulayacaklardı!
SAĞLIK
9 Kez Görüntülendi.
Hediyelerle yüz güldürdüler
GÜNCEL
40 Kez Görüntülendi.
Dayanışma Platformu üyeleri Diyarbakır ve Mardin'i gezdi
SİYASET
İYİ Parti MHP’den değil CHP’den oy devşirecek