Kategoriler

Medya Detay

Geyve’den SASKİ hizmetlerine tam puan

SASKİ tarafından şehrin dört bir yanında hayata geçirilen çalışmalar Geyve’de de devam ediyor. Çalışmalarla ilgili düşüncelerini paylaşan Akkaya Mahallesi Muhtarı Haluk Bülbül, “2014 öncesi su işleri ile biz ilgileniyorduk. Bir muhtar olarak benim üzerimdeki yükü tamamen aldılar. Allah razı olsun. SASKİ hizmetleri için puanlama yapacak olsam on üzerinden on veririm” dedi. Düzakçaşehir Mahallesi Muhtarı Ayhan Güngör ise suyun kalitesinin dört dörtlük olduğunu söyledi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) şehrin 16 ilçesindeki çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Geyve’nin Akkaya, Epçeler, Düzakçaşehir ve Umurbey Mahallerinde hayata geçirilen çalışmalar bölge sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı. 4 mahallede gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında toplamda 12 kilometrelik hat yenilendi. 3 adet yeni depo devreye alındı. Sayaçlar yenilendi, abone bağlantıları yapıldı. Çalışmalarla sıkıntılardan kurtuldukları vurgusunda birleşen mahalle muhtarları hizmetler için SASKİ’ye teşekkür ettiler.

60 yıllık hat yenilendi

Akkaya Mahallesi Muhtarı Haluk Bülbül, “Eski şebekemizi kullanamıyorduk. Yaklaşık 60-70 senelik demir borular vardı. SASKİ’ye çok teşekkür ediyorum. Mahallemizdeki 3 kilometrelik ana şebekenin tamamı yenilendi. Ayrıca 30 tonluk prefabrik depo konuldu. Sondaj çalışması da yapıldı. Suyumuzun kalitesi on numara. Eskiden sularımızda yüzde 80 kireç oranı vardı. Şu anda evlerimize ulaşan suyu rahatlıkla her şeyimiz için kullanabiliyoruz. Bu benim 3. dönem muhtarlığım. 2014 öncesi su işleri ile biz ilgileniyorduk. Bir muhtar olarak benim üzerimdeki yükü tamamen aldılar. Allah razı olsun. SASKİ hizmetleri için puanlama yapacak olsam on üzerinden on veririm.”

Aradığımız gibi geliyorlar

Önceden hiç suları olmadığını söyleyen Epçeler Mahallesi Muhtarı İnan Dönmez, “Suları el arabalarıyla kendimiz taşıyorduk. Mevcut hattımızdaki borular delik deşikti. Mahallemizdeki şebeke hattının önemli olan kısmı yenilendi. Havaların müsait olması ile birlikte kalan kısmı da yenilenecek. Yaşanan su kayıp ve kaçaklarının önüne geçilmiş olunacak. Sağolsunlar SASKİ’nin ilgili birimlerindeki arkadaşlar arıza durumlarında aradığımız gibi geliyor ve gerekli işlemleri yapıyorlar. Yeni gelen depomuz hem temiz, hem bakımlı. Karşılıklı olarak birbirimize yardımcı oluyoruz. SASKİ’den yana hiçbir sıkıntımız yok” diye konuştu.

Suyumuz dört dörtlük

Düzakçaşehir Mahallesi Muhtarı Ayhan Güngör, “Bizim cazibeli su şebekemiz var. Kışın kar yağdığında tıkanma oluyordu. Bu nedenle yaklaşık bir buçuk ay su sıkıntısı yaşıyorduk. Suyumuz tankerlerle geliyordu. Bunun önüne geçmek için mahallemize Alifuatpaşa’dan yeni bir hat yapıldı. Diğer hattımızda arıza yaşandığında suyu o hat üzerinden basıyorlar. SASKİ bu noktadaki mağduriyetimizi önledi. Allah onlardan razı olsun. Eski su depomuzda su kaçırıyordu. Sağolsunlar yenisini getirdiler. Şimdi çok rahatız. Suyumuzun basıncı arttı. Yüksek noktalara çıkabiliyor. Arızamız olduğu zaman anında geliyorlar. İşlerine dört elle sarılıyorlar. Duyarlı insanlar. SASKİ’den çok memnunuz. İyi ki Büyükşehir Belediyesi’ne geçmişiz. Suyumuzun kalitesi dört dörtlük.

Sıkıntılar giderildi

Önceki yıllarda depo ve şebeke ile ilgili sıkıntılar yaşadıklarını belirten Umurbey Mahallesi Muhtarı Osman Önal, “Depomuz doluyor, su depoya fazla geliyordu. Bu fazla su eğim olmadığından dolayı mahallemizin içinden akıyordu. Onun tahliyesi için SASKİ tarafından yeni bir hat döşendi ve sıkıntımız ortadan kaldırıldı. Mevcut şebekemizde ise bir yerde sürekli patlama oluyordu. SASKİ ekipleri bu sıkıntımızı da giderdi. Suyumuzun kalitesi oldukça güzel. Yaşanan problemlerde de aradığımızda ekipler hemen gelip gerekeni yapıyorlar. SASKİ’ye çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
SİYASET
Herkes yoluna!…
GÜNCEL
9 Kez Görüntülendi.
“İtalyan şirketin tekeline terk edildi”
GÜNCEL
60 Kez Görüntülendi.
Stepnenin içine saklamışlar!
GÜNCEL
40 Kez Görüntülendi.
Öğütlü Dekan Akın’ı ziyaret etti
GÜNCEL
143 Kez Görüntülendi.
Köye inen ayılar ineği parçaladı!
KÜLTÜR SANAT
6 Kez Görüntülendi.
Fikir ve Sanat Akademisi’nin açılış dersine yoğun ilgi
GÜNCEL
22 Kez Görüntülendi.
Şükran Altuğ Sapanca’da toprağa verildi
SAĞLIK
3 Kez Görüntülendi.
Mültecilere sağlık okuryazarlığı eğitimi verildi
SPOR
4 Kez Görüntülendi.
Serdivan Karate Kulübünde kuşak terfi sınavı yapıldı
GÜNCEL
33 Kez Görüntülendi.
Genç avukatlar minik öğrencileri sevindirdi