Kategoriler

Medya Detay

Yaşlı ve bakıma muhtaçlara yardım eli

Hendek Belediyesi, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların derdine derman olmaya devam ediyor. “Çiçekler sosyal hizmet aşkına” projesi her gün bir mahallede hizmet eli uzatıyor. Projenin başladığı günden bu yana dönüşümlü olarak 29 ayda 639 defa temizlik hizmeti verildi.

Hendek Belediyesi, ilçede yaşayan yaşlı, engelli ve kendi işlerini göremez durumdaki vatandaşlara yönelik ev temizliğine her gün bir mahallede devam ediyor.

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’nün göreve geldiğinde gönderilen çiçekler, sosyal hizmete dönüşmüştü.  Çiçeklerin satışı ile alınan sosyal hizmet aracı, her gün bir mahallede ev temizliği yaparak hizmet veriyor.

Belediyenin oluşturduğu ekip tarafından evleri temizlenen yaşlı, yatalak, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlar, sağlıklı bir ortama kavuşmanın keyfini yaşarken, bu güzel hizmetten dolayı başkan Püsküllü'ye teşekkür ettiler. 

Başkan Püsküllü, “İlçemizde yaşlı, yatalak, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlarımız bulunuyor. Muhtarlarımız aracılığıyla bunların tespitlerini yapıyoruz. Sosyal Hizmet minibüsümüz vatandaşımızın evine gidiyor ve aracımızda bulunan çamaşır makinası ile çamaşırlarını yıkayıp, evlerini temizliyoruz. Yaşlı, yatalak ve engelli vatandaşlarımıza sahip çıkıyoruz. Bu hizmetimiz dönüşümlü olarak devam ediyor” dedi.

Belediyenin bu hizmetinden yararlanmak isteyen yaşlı ve engelli vatandaşların 614 61 52 no’lu telefondan bilgi alabilecekleri belirtildi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
SİYASET
42 Kez Görüntülendi.
Zafer Kazan Medyadetay.com’u ziyaret etti
GÜNCEL
25 Kez Görüntülendi.
300 bisiklet sahibini buldu
GÜNCEL
31 Kez Görüntülendi.
TÜGİK görev dağılımı yaptı
GÜNCEL
10 Kez Görüntülendi.
Park halindeki kamyonetin aküsünü çaldılar
GÜNCEL
5 Kez Görüntülendi.
Sakarya Barosu CMK atölye çalışmaları başladı
GÜNCEL
3 Kez Görüntülendi.
Vali Nayir iade-i ziyaretlere devam ediyor
EKONOMİ
10 Kez Görüntülendi.
33 milyonluk altyapı yatırımı tamamlandı
GÜNCEL
45 Kez Görüntülendi.
Tavuk çiftliğinde yangın! 25 bin civciv telef oldu
EĞİTİM
8 Kez Görüntülendi.
Öğrenci Meclisi Başkanından Durmuş’a ziyaret
EĞİTİM
15 Kez Görüntülendi.
Mesleki Eğitimde il birincileri açıklandı