Kategoriler

Medya Detay

Yaşlı ve bakıma muhtaçlara yardım eli

Hendek Belediyesi, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların derdine derman olmaya devam ediyor. “Çiçekler sosyal hizmet aşkına” projesi her gün bir mahallede hizmet eli uzatıyor. Projenin başladığı günden bu yana dönüşümlü olarak 29 ayda 639 defa temizlik hizmeti verildi.

Hendek Belediyesi, ilçede yaşayan yaşlı, engelli ve kendi işlerini göremez durumdaki vatandaşlara yönelik ev temizliğine her gün bir mahallede devam ediyor.

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’nün göreve geldiğinde gönderilen çiçekler, sosyal hizmete dönüşmüştü.  Çiçeklerin satışı ile alınan sosyal hizmet aracı, her gün bir mahallede ev temizliği yaparak hizmet veriyor.

Belediyenin oluşturduğu ekip tarafından evleri temizlenen yaşlı, yatalak, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlar, sağlıklı bir ortama kavuşmanın keyfini yaşarken, bu güzel hizmetten dolayı başkan Püsküllü'ye teşekkür ettiler. 

Başkan Püsküllü, “İlçemizde yaşlı, yatalak, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlarımız bulunuyor. Muhtarlarımız aracılığıyla bunların tespitlerini yapıyoruz. Sosyal Hizmet minibüsümüz vatandaşımızın evine gidiyor ve aracımızda bulunan çamaşır makinası ile çamaşırlarını yıkayıp, evlerini temizliyoruz. Yaşlı, yatalak ve engelli vatandaşlarımıza sahip çıkıyoruz. Bu hizmetimiz dönüşümlü olarak devam ediyor” dedi.

Belediyenin bu hizmetinden yararlanmak isteyen yaşlı ve engelli vatandaşların 614 61 52 no’lu telefondan bilgi alabilecekleri belirtildi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNCEL
6 Kez Görüntülendi.
Jandarma Narkotik ekiplerinden Hendek’te uyuşturucu operasyonu
GÜNCEL
704 Kez Görüntülendi.
Yorumsuz! İlginç protesto
GÜNCEL
118 Kez Görüntülendi.
Eve girdiklerinde neye uğradıklarını şaşırdılar!
GÜNCEL
10 Kez Görüntülendi.
Vali Balkanlıoğlu SAÜ Hukuk Fakültesi açılış dersine katıldı
GÜNCEL
25 Kez Görüntülendi.
“İllerde Vali ne ise köylerde de muhtarlar öyle”
SİYASET
14 Kez Görüntülendi.
CHP yerel yönetimler çalışmalarını sürdürüyor
GÜNCEL
117 Kez Görüntülendi.
Polis 4 ay takip etti!
GÜNCEL
111 Kez Görüntülendi.
Silah kaçakçılarına büyük darbe! 25 gözaltı
EĞİTİM
69 Kez Görüntülendi.
Öğretmenlere ‘Oyunlaştırma Eğitimi’
GÜNCEL
34 Kez Görüntülendi.
Eylül ayında 383 kaza meydana geldi