Kategoriler

Medya Detay

Yaşlı ve bakıma muhtaçlara yardım eli

Hendek Belediyesi, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların derdine derman olmaya devam ediyor. “Çiçekler sosyal hizmet aşkına” projesi her gün bir mahallede hizmet eli uzatıyor. Projenin başladığı günden bu yana dönüşümlü olarak 29 ayda 639 defa temizlik hizmeti verildi.

Hendek Belediyesi, ilçede yaşayan yaşlı, engelli ve kendi işlerini göremez durumdaki vatandaşlara yönelik ev temizliğine her gün bir mahallede devam ediyor.

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’nün göreve geldiğinde gönderilen çiçekler, sosyal hizmete dönüşmüştü.  Çiçeklerin satışı ile alınan sosyal hizmet aracı, her gün bir mahallede ev temizliği yaparak hizmet veriyor.

Belediyenin oluşturduğu ekip tarafından evleri temizlenen yaşlı, yatalak, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlar, sağlıklı bir ortama kavuşmanın keyfini yaşarken, bu güzel hizmetten dolayı başkan Püsküllü'ye teşekkür ettiler. 

Başkan Püsküllü, “İlçemizde yaşlı, yatalak, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlarımız bulunuyor. Muhtarlarımız aracılığıyla bunların tespitlerini yapıyoruz. Sosyal Hizmet minibüsümüz vatandaşımızın evine gidiyor ve aracımızda bulunan çamaşır makinası ile çamaşırlarını yıkayıp, evlerini temizliyoruz. Yaşlı, yatalak ve engelli vatandaşlarımıza sahip çıkıyoruz. Bu hizmetimiz dönüşümlü olarak devam ediyor” dedi.

Belediyenin bu hizmetinden yararlanmak isteyen yaşlı ve engelli vatandaşların 614 61 52 no’lu telefondan bilgi alabilecekleri belirtildi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNCEL
136 Kez Görüntülendi.
Öğrencilerle dolmuş şoförleri barıştı
GÜNCEL
3 Kez Görüntülendi.
SATSO 8. Meslek Komitesi SGK İl Müdürü’nü ağırladı
GÜNCEL
36 Kez Görüntülendi.
Karasu limanında feci kaza!
GÜNCEL
131 Kez Görüntülendi.
Dilenen oğlu gözaltına alınınca ortalığı birbirine kattı
GÜNCEL
338 Kez Görüntülendi.
Bayram temizliği yapacaktı! Canından oldu
GÜNCEL
5 Kez Görüntülendi.
Şükür nedir?
GÜNCEL
24 Kez Görüntülendi.
Türkiye’de bir ilk gerçekleşiyor
SAĞLIK
24 Kez Görüntülendi.
25 yılını dolduran personele teşekkür belgesi
EĞİTİM
9 Kez Görüntülendi.
3. robot yarışmasında kıyasıya mücadele ettiler
GÜNCEL
3 Kez Görüntülendi.
SGM’lerde eğitimlere 11 bin öğrenci katıldı