Kategoriler

Medya Detay

Hendek’te 'Empati İstasyonu' kuruluyor

Hendek Belediyesi engelli vatandaşlar için çalışmalarına devam ederken, görme engelli vatandaşlar için 7-14 Ocak tarihleri arasında Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası olması nedeniyle, Empati İstasyonu kuruyor.

Görme engelli vatandaşlarımızı daha iyi anlayabilmek için Hendek Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü öncülüğünde kurulan proje kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak öğrencilerin de katılımı sağlanacak. Bu vesile ile öğrenci ve vatandaşların duyarlılıklarının arttırılması hedeflendiği öğrenildi. Tamamen karanlık bir ortamdan oluşan ‘Empati İstasyonu’ ile tamamıyla görme engelli rehberler eşliğinde, görülmeyen bir dünyaya yolculuk yapılacak ve görme duyusu dışında diğer duyuların da ön plana çıkmasını sağlanacak. Bir görme engelli eğitmen eşliğinde beşerli gruplar halinde istasyon gezdirilerek vatandaşa bilgi verilecektir.

50 Metrekarelik karanlık alan içerisinde farklı istasyonları bulunan 'Empati İstasyonu'nun iskeleti oluşturularak, geri kalan iç hazırlıkları da devam edilmektedir. 10 gün içerisinde açılışı yapılacak olan istasyon, 7- 14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler haftası boyunca vatandaşlar tarafından ziyaret edilebilecek olup talep görmesi halinde ziyaret tarihleri uzatılacaktır.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
SPOR
309 Kez Görüntülendi.
Bugsaş maçı bilet fiyatları açıklandı
SPOR
265 Kez Görüntülendi.
Tevfik Köse’den ilk açıklama
GÜNCEL
37 Kez Görüntülendi.
Yasa dışı dinleme davasına devam edildi
GÜNCEL
52 Kez Görüntülendi.
Askeri timin üzerine çığ düştü
GÜNCEL
13 Kez Görüntülendi.
Kocaali sosyal tesisleri bitmek üzere
SPOR
314 Kez Görüntülendi.
Sakaryaspor’dan 2 transfer
GÜNCEL
13 Kez Görüntülendi.
“Uyumun izleri şehrimizin tamamında hissediliyor”
GÜNCEL
13 Kez Görüntülendi.
Hem gönülleri hem de ağızları tatlandırıyor
GÜNCEL
85 Kez Görüntülendi.
Kardeşini görmeye geldi yolda kalp krizi geçirerek öldü
GÜNCEL
2 Kez Görüntülendi.
Artık güçlü ve Hak’tan yana savaşan Türkiye var