Kategoriler

Medya Detay

Güven 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Bekir Sami Güven, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Güven mesajında, “Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul ettiği ve ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ olarak kutlanan bu günde, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum” dedi.

Güven, “Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce İllerinde, 45 ilçe, 766 köy ve bin 344 mahallede elektrik dağıtım hizmeti sunan SEDAŞ, öğretmenlerimizin elinde yetişmiş, öğretmenlerini örnek alan, onlar tarafından bilgilendirilip, donanımlı hale getirilen elemanlarla çalışmaktadır. Her çalışanımızın öğrenimi boyunca okul sıralarında çok sayıda öğretmeni olmuştur. Hepimiz öğretmenlerimizi saygıyla anıyoruz. Çocuklarımıza elektriği ve elektrik enerjisinin verimli ve aynı zamanda güvenli kullanımını da okullarda öğretmenlerimiz öğretiyorlar. Onlar bizim yaptığımız işi, elektrik enerjisini ilk öğreten ve anlatan kişiler. Öğretmenler pek çok işin en önemli bilgi kaynağı ve eğiticisidir. 

Öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir. Topluma hizmet veren her mesleğin saygın olduğu bir gerçektir. Ancak; bütün meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik mesleği ayrı bir kutsallık taşımaktadır.

Aydınlığın simgesi, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren birer önder olan öğretmenler, bireylerin yetişmesinde büyük rol üstlenen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın, çok özel, çok yüce bir meslek sahipleridir. Atatürk’ün sözünde belirttiği gibi ‘Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.’ SEDAŞ ailesi olarak Öğretmenler Gününü kutlarken, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş, görevleri başında şehit olmuş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anar, hayatta olan tüm öğretmenlerimize de en içten sevgi ve saygılarımızı sunarız” diye konuştu. 

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNCEL
71 Kez Görüntülendi.
Kazayla vurduğu arkadaşının ölümüne neden oldu!
GÜNCEL
34 Kez Görüntülendi.
Kamyon otomobili biçti!
SPOR
26 Kez Görüntülendi.
Hazırlık maçı Galatasaray’la
GÜNCEL
193 Kez Görüntülendi.
Otçu baba yakalandı!
GÜNCEL
2 Kez Görüntülendi.
Sanayi Caddesi asfaltla buluştu
GÜNCEL
130 Kez Görüntülendi.
Bıçakla ağır yaralamıştı
GÜNCEL
69 Kez Görüntülendi.
Tehdit altında ki tür çoğaltılacak
SİYASET
3 Kez Görüntülendi.
Taranoğlu Büyükşehri Belediye Başkanlığına hazırlık mı yapıyor?
GÜNCEL
20 Kez Görüntülendi.
SEDAŞ’ta eğitimler aralıksız sürüyor
GÜNCEL
7 Kez Görüntülendi.
SATSO Çevre Komisyonu çalışmalarına devam ediyor