Kategoriler

Medya Detay

Güven 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Bekir Sami Güven, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Güven mesajında, “Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul ettiği ve ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ olarak kutlanan bu günde, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum” dedi.

Güven, “Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce İllerinde, 45 ilçe, 766 köy ve bin 344 mahallede elektrik dağıtım hizmeti sunan SEDAŞ, öğretmenlerimizin elinde yetişmiş, öğretmenlerini örnek alan, onlar tarafından bilgilendirilip, donanımlı hale getirilen elemanlarla çalışmaktadır. Her çalışanımızın öğrenimi boyunca okul sıralarında çok sayıda öğretmeni olmuştur. Hepimiz öğretmenlerimizi saygıyla anıyoruz. Çocuklarımıza elektriği ve elektrik enerjisinin verimli ve aynı zamanda güvenli kullanımını da okullarda öğretmenlerimiz öğretiyorlar. Onlar bizim yaptığımız işi, elektrik enerjisini ilk öğreten ve anlatan kişiler. Öğretmenler pek çok işin en önemli bilgi kaynağı ve eğiticisidir. 

Öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir. Topluma hizmet veren her mesleğin saygın olduğu bir gerçektir. Ancak; bütün meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik mesleği ayrı bir kutsallık taşımaktadır.

Aydınlığın simgesi, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren birer önder olan öğretmenler, bireylerin yetişmesinde büyük rol üstlenen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın, çok özel, çok yüce bir meslek sahipleridir. Atatürk’ün sözünde belirttiği gibi ‘Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.’ SEDAŞ ailesi olarak Öğretmenler Gününü kutlarken, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş, görevleri başında şehit olmuş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anar, hayatta olan tüm öğretmenlerimize de en içten sevgi ve saygılarımızı sunarız” diye konuştu. 

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNCEL
16 Kez Görüntülendi.
Silah kaçakçılarına büyük darbe! 25 gözaltı
EĞİTİM
42 Kez Görüntülendi.
Öğretmenlere ‘Oyunlaştırma Eğitimi’
GÜNCEL
21 Kez Görüntülendi.
Eylül ayında 383 kaza meydana geldi
SAĞLIK
9 Kez Görüntülendi.
Kursiyerler sertifikalarını Öğütlü’den aldı
GÜNCEL
20 Kez Görüntülendi.
İstihdamı arttırmaya yönelik projelere İŞKUR desteği
SAĞLIK
18 Kez Görüntülendi.
Karasu’da altı branşta mesai dışı poliklinik hizmeti veriliyor
SPOR
63 Kez Görüntülendi.
Gümüşhane galibiyeti primleri Başkan Toçoğlu’ndan
GÜNCEL
70 Kez Görüntülendi.
Durmuş’tan Muhtarlar Günü kutlaması
SAĞLIK
9 Kez Görüntülendi.
Diş hekimlerine akılcı ilaç kullanımı eğitimi
GÜNCEL
5 Kez Görüntülendi.
Yeni duble yola yeni kavşak