Kategoriler

Medya Detay

Bilinçli su kullanımı eğitimleri sürüyor

SASKİ tarafından öğrencilerde suya yönelik bilinci artırmak için gerçekleştirilen 'Bilinçli su kullanımı eğitimleri' devam ediyor.

Bu kapsamda son olarak Fatih İmam Hatip Ortaokulu 5 ve 6. sınıf öğrencilerine yönelik olarak seminer düzenlendi. Aldıkları eğitimin ardından ‘Su Müfettişi’ ilan edilen öğrencilerin hepsine SASKİ İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan eğitim seti hediye edildi.

'Çok önemli bir eğitim'

Eğitim ile ilgili açıklamalarda bulunan Fatih İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Rıdvan Badanka; “Dünya üzerinde yaşanan en büyük sıkıntılardan birisi susuzluk. Bu nedenden dolayı dünyanın çeşitli yerlerinde her an hayatını kaybeden, kirli su nedeniyle ciddi hastalıklara yakalanan insanlar oluyor. Öğrencilerimizin bu konuda bilinçlendirilmesi büyük önem arz ediyor. Suya yönelik tasarrufun dinimizde de önemli bir yeri var. Çocuklara verilen her doğru mesaj etki etmiyor gibi görünse de, onların belleklerine kazınıyor. İlerleyen zamanlarda bugün sunulan eğitimin onların suya yaklaşımlarına faydası büyük olacaktır” dedi.

İngilizce Öğretmeni Merve Sarı ise, “Çok faydalı bir eğitimdi. Eğitim kapsamında izletilen animasyonlar çok öğretici ve ilgi çekiciydi. Öğrencilerimizin bu eğitim sayesinde suyu daha dikkatli kullanmaları gerektiğinin bilincine vardıklarını düşünüyorum. Bu eğitimlerde payı olan tüm SASKİ çalışanlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
KÜLTÜR SANAT
9 Kez Görüntülendi.
Arifiye HEM’den Hilye’i Şerif ve Klasik Minyatür Sergisi
GÜNCEL
10 Kez Görüntülendi.
Bülbül atama bekleyen öğretmen adayları için konuştu
GÜNCEL
2 Kez Görüntülendi.
SAMEK’in hizmetleri
GÜNCEL
55 Kez Görüntülendi.
Pompalıyla kurşun yağdırdı
GÜNCEL
47 Kez Görüntülendi.
Kontrolden çıkan otomobil takla attı
GÜNCEL
7 Kez Görüntülendi.
Spor tesislerinde çalışmalar sürüyor
GÜNCEL
4 Kez Görüntülendi.
SEDAŞ'tan KOÜ'ye ziyaret
GÜNCEL
11 Kez Görüntülendi.
SEDAŞ ziyaretlerini sürdürüyor
GÜNCEL
5 Kez Görüntülendi.
Bisiklet vadisi mi, çöplük vadisi mi?…
SPOR
101 Kez Görüntülendi.
Sakaryaspor hocasını buldu