Kategoriler

Medya Detay

Arifiye Belediyesi'nden aşure dağıtımı

Arifiye Belediyesi cuma namazı sonrası Arifiye Merkez, Hanlı Merkez ve Cumhuriyet Mahallesi Camilerinde vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Arifiye Merkez Camii, Hanlı Merkez Camii ve Cumhuriyet Mahallesi Camii önünde kurulan üç ayrı standla, Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı ve Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu ve Gençlik Kolları Başkanları ve üyeleri, Arifiye Belediyesi Meclis Üyeleri, muhtarlar ve vatandaşların katıldığı aşure ikramına, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Üç bin kişi için hazırlanan aşure kısa sürede tükendi. Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, “İçinde bulunduğumuz Mübarek Muharrem ayı dolayısıyla, her yıl geleneksel hale getirdiğimiz aşure ikramımızı, sayın Kaymakamımız, AK Parti İlçe Başkanım ve meclis üyelerimizle birlikte vatandaşlarımıza sunmanın, bu mübarek günlerin feyiz ve bereketini onlarla paylaşmanın mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

Aşure ayında bir çok hadisenin gerçekleşmesi dolayısıyla, Allah’ın Aşure Günü’nü üstün kıldığına değinen Karakullukçu; “Allah'ü Teâlâ, gökleri, yeri, dağları, denizleri, yıldızları, Arş’ı ve Melekleri, Adem Aleyhisselam'ı Aşure Günü yarattı. İbrahim Aleyhisselam'ın Dünya'ya gelişi ve Nemrud’un ateşinden kurtuluşu Aşure Günü oldu. İbrahim Aleyhisselam'a, oğlunun yerine kesmek için, büyük koç bugün ihsan edildi. Bu Mübârek ayda aşure ikramlarını gerçekleştiriyoruz. Muharrem ayının hayırlara vesile olmasını, Müslüman aleminin çektiği tüm sıkıntı, belâ ve musibetlerin üzerimizden kalkmasını Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyorum" dedi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
SPOR
162 Kez Görüntülendi.
Sakaryaspor'un cezası belli oldu
KÜLTÜR SANAT
5 Kez Görüntülendi.
Bilge Hekim Sadık Canlı’nın hayatı kitap oldu
EĞİTİM
5 Kez Görüntülendi.
Yenikent İHO’dan “Kodlama Saati” etkinliği
GÜNCEL
23 Kez Görüntülendi.
2018-2019 yılı toplu sözleşmeleri imzalandı
SİYASET
6 Kez Görüntülendi.
“7/24 sahada olacağız”
GÜNCEL
11 Kez Görüntülendi.
Vali ve Başsavcıdan Baroya ziyaret
SİYASET
73 Kez Görüntülendi.
AK Parti Ferizli İlçe Başkanlığına atama
GÜNCEL
10 Kez Görüntülendi.
Düşünce ve Dayanışma Platformu’ndan Toçoğlu’na ziyaret
GÜNCEL
21 Kez Görüntülendi.
Vali Balkanlıoğlu’ndan gazi Akbulut’a ziyaret
GÜNCEL
5 Kez Görüntülendi.
“81 İliz Hepimiz Biriz” sergisi