Kategoriler

Medya Detay

Stajyer avukatlar ruhsatnamelerini aldı

​​​​​​​Sakarya Barosu mensubu avukatlar mesleğe yeni başlayan genç avukatların ruhsat töreni sebebiyle stajyer avukatlar ve aileleriyle bir araya geldi.

Sakarya Barosu Konferans Salonunda düzenlenen törenle Stajyer Avukatlar; Buse İnce, Betül Kara, Tuğçe Budak, Nurettin Mümin Hankaya ve Aytaç Karakaş ruhsatnamelerini alarak avukatlık mesleğine başladılar. Sakarya Baro Başkanı Av. Zafer Kazan, Yönetim Kurulu Üyeleri, Avukatlar ve ailelerinin katıldığı ruhsat töreninde Başkan Kazan genç meslektaşlarına cesur olun, hakkı ve hukuku savunun mesajı verdi.

“Kimsenin karşısında eğilmeyin”

Törende bir konuşma yapan Başkan Kazan; “Namusumuz ve vicdanımız üzerine yemin ederek başladığınız bu onurlu meslek ile toplumun barışı ve huzuru için mücadele edeceksiniz. Sizler bu günden itibaren ömrünüzü, bu ülkenin aydınlık geleceğini inşa etmek için harcayacak, aynı zamanda topluma yön vereceksiniz. Cesur olun. Ne iktidar ne de başka bir güç önünde eğilmeyin. Çünkü gücün karşısında eğilene, boyun bükene hukukçu denmez” dedi.

“Hukuksuzluk koyunlaştırır”

Son günlerde gerek ulusal gerek yerel basında gündeme gelen AK Parti Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un diş macunundaki flüorür ile ilgili yapmış olduğu açıklamaya da esprili bir şekilde gönderme yapan Başkan Kazan; “Hiçbir hukukçu hak yememeli tıpkı diş macunu yemediğimiz gibi. Çünkü diş macununu temizlik için kullanırsınız. Ama yerseniz beyninizde farklı etkiler yaratıyormuş. Ben bilimsel bir araştırma yapmadım ama yapanlar var onlara sormak lazım. Koyunlaştırdığına dair şeyler söyleniyor. Onu bilemem ama ben hak yemenin ne manaya geldiğini bilirim. Hak yiyen de, haksızlık karşısında susan da koyunlaşır. Bir menfaati vardır veya bir şeyden korkuyordur. İşte o kişi artık hukukçu değil, haksızlık karşısında susan bir koyundur” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNCEL
9 Kez Görüntülendi.
Akyazı’da dere ve kanallar kontrol altında
GÜNCEL
9 Kez Görüntülendi.
SEDAŞ’tan 35 bin saat İSG eğitimi
SPOR
1 Kez Görüntülendi.
Büyükşehir Futbol Okulu’na yoğun ilgi
GÜNCEL
2 Kez Görüntülendi.
Değişen dünyada yeni nesil insan kaynakları sunumu SATSO’da
GÜNCEL
4 Kez Görüntülendi.
Ulaşım filosuna 21 yeni otobüs
SİYASET
6 Kez Görüntülendi.
CHP İnce’nin mitingi için otobüs kaldırıyor
GÜNCEL
11 Kez Görüntülendi.
Adapazarı’nın kurtuluşu kutlandı
SİYASET
10 Kez Görüntülendi.
Güçlü Türkiye için herkesi oy kullanmaya davet etti
SPOR
9 Kez Görüntülendi.
Serdivan yaz spor okulları başlıyor
SİYASET
6 Kez Görüntülendi.
Kaynarca 24 Haziran’a hazır