Kategoriler

Medya Detay

Stajyer avukatlar ruhsatnamelerini aldı

​​​​​​​Sakarya Barosu mensubu avukatlar mesleğe yeni başlayan genç avukatların ruhsat töreni sebebiyle stajyer avukatlar ve aileleriyle bir araya geldi.

Sakarya Barosu Konferans Salonunda düzenlenen törenle Stajyer Avukatlar; Buse İnce, Betül Kara, Tuğçe Budak, Nurettin Mümin Hankaya ve Aytaç Karakaş ruhsatnamelerini alarak avukatlık mesleğine başladılar. Sakarya Baro Başkanı Av. Zafer Kazan, Yönetim Kurulu Üyeleri, Avukatlar ve ailelerinin katıldığı ruhsat töreninde Başkan Kazan genç meslektaşlarına cesur olun, hakkı ve hukuku savunun mesajı verdi.

“Kimsenin karşısında eğilmeyin”

Törende bir konuşma yapan Başkan Kazan; “Namusumuz ve vicdanımız üzerine yemin ederek başladığınız bu onurlu meslek ile toplumun barışı ve huzuru için mücadele edeceksiniz. Sizler bu günden itibaren ömrünüzü, bu ülkenin aydınlık geleceğini inşa etmek için harcayacak, aynı zamanda topluma yön vereceksiniz. Cesur olun. Ne iktidar ne de başka bir güç önünde eğilmeyin. Çünkü gücün karşısında eğilene, boyun bükene hukukçu denmez” dedi.

“Hukuksuzluk koyunlaştırır”

Son günlerde gerek ulusal gerek yerel basında gündeme gelen AK Parti Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un diş macunundaki flüorür ile ilgili yapmış olduğu açıklamaya da esprili bir şekilde gönderme yapan Başkan Kazan; “Hiçbir hukukçu hak yememeli tıpkı diş macunu yemediğimiz gibi. Çünkü diş macununu temizlik için kullanırsınız. Ama yerseniz beyninizde farklı etkiler yaratıyormuş. Ben bilimsel bir araştırma yapmadım ama yapanlar var onlara sormak lazım. Koyunlaştırdığına dair şeyler söyleniyor. Onu bilemem ama ben hak yemenin ne manaya geldiğini bilirim. Hak yiyen de, haksızlık karşısında susan da koyunlaşır. Bir menfaati vardır veya bir şeyden korkuyordur. İşte o kişi artık hukukçu değil, haksızlık karşısında susan bir koyundur” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
SPOR
167 Kez Görüntülendi.
Sakaryaspor'un cezası belli oldu
KÜLTÜR SANAT
5 Kez Görüntülendi.
Bilge Hekim Sadık Canlı’nın hayatı kitap oldu
EĞİTİM
5 Kez Görüntülendi.
Yenikent İHO’dan “Kodlama Saati” etkinliği
GÜNCEL
23 Kez Görüntülendi.
2018-2019 yılı toplu sözleşmeleri imzalandı
SİYASET
6 Kez Görüntülendi.
“7/24 sahada olacağız”
GÜNCEL
11 Kez Görüntülendi.
Vali ve Başsavcıdan Baroya ziyaret
SİYASET
73 Kez Görüntülendi.
AK Parti Ferizli İlçe Başkanlığına atama
GÜNCEL
10 Kez Görüntülendi.
Düşünce ve Dayanışma Platformu’ndan Toçoğlu’na ziyaret
GÜNCEL
21 Kez Görüntülendi.
Vali Balkanlıoğlu’ndan gazi Akbulut’a ziyaret
GÜNCEL
5 Kez Görüntülendi.
“81 İliz Hepimiz Biriz” sergisi