Kategoriler

Medya Detay

“Kendini geliştiren kadın ailesini de geliştirir”

Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kadın Gelişim Akademisi sona erdi. Eğitimlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Murat Kıroğlu, “Kendini geliştiren kadın, ailesini de geliştirir, topluma faydalı bireyler kazandırır” dedi. Kıroğlu, eğitime ilgi gösteren tüm katılımcılara da teşekkür etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından kadınlara yönelik düzenlenen Kadın Gelişim Akademisi sona erdi. Sakaryalıların akademiye gösterdikleri ilgiden memnun olduklarını söyleyen Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Murat Kıroğlu, akademiyi düzenlerken farklı konular tercih etmeye çalıştıklarını, böylece kadınların ilgisini çekecek alanlarda programlar düzenlediklerini ifade etti.

 
“Yuvayı dişi kuşa yapar”
Aileyi kapsayan her türlü konuya değinmek için uğraştıklarını söyleyen Kıroğlu, “Yuvayı dişi kuş yapar mantığıyla kadını ilgilendiren konulara olabildiğince yer verdik. Amacımız kadının kendine olan özgüvenini geliştirmek ve farkındalık yaratmaktı. Kendini geliştiren kadın ailesini de geliştirir, topluma faydalı bireyler de kazandırır diyerek programlarımızı bu doğrultuda seçmeye çalıştık” diye konuştu.
 
“Hizmetlerimiz ilçelerimizde devam edecek”
Kıroğlu, “Akyazı ve Geyve Sosyal Gelişim Merkezlerimizde aile danışmanlık hizmeti vermeye başladık. Önümüzdeki dönemlerde ilçelerimizde aile eğitimleri, kadın gelişim eğitimleri, sertifikalı çocuk gelişim programlarımızı gerçekleştirmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

 
“Erkekler için gelişim akademisi”
Kadın Gelişim Akademisi’ne erkeklerin de yoğun ilgi gösterdiğini vurgulayan Kıroğlu, “Bu yıl düzenlediğimiz akademimizin adını kadın gelişim akademisi koyduk fakat erkeklerde oldukça yoğun katılım gösterdi. Gelecekte erkekler için stres eğitimi, kariyer yönetimi gibi ilgi gösterebilecekleri programlar hazırlamayı düşünüyoruz. Bununla ilgili sloganımız bile hazır. Önümüzdeki dönem inşallah hedeflerimizi gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

 
“Cüzdan Dostu Atölye”
Kıroğlu, “Kadınlara yönelik olarak önümüzdeki dönemde ‘Cüzdan Dostu Atölye Projesi’ni hayata geçireceğiz. Bu projemizle kadınlara ev ekonomisi bilinci aşılamayı, sosyo-ekonomik bilinçlendirme çalışmalarına katkı sağlamayı, uzman kişiler aracılığıyla kadınları ve bu sayede aileleri ekonomik anlamda güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Bu kapsamda mutfak yönetimi, para yönetimi, tüketici hakları, konut seçimi ve düzenlenmesi, girişimcilik ve iş kurma gibi konuları işlemeyi hedefliyoruz.”
 

 
Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNCEL
9 Kez Görüntülendi.
Sapanca’nın ilk çocuk başkanı Eda Bayar
GÜNCEL
13 Kez Görüntülendi.
Büyükşehir Belediyesini örnek gösterdi
GÜNCEL
112 Kez Görüntülendi.
3 yıl önce cinayat işleyip kayıplara karışmıştı
GÜNCEL
43 Kez Görüntülendi.
Toprağın altından su üstünden bal akacak
GÜNCEL
67 Kez Görüntülendi.
Devrilen traktörün altında kaldı
SPOR
15 Kez Görüntülendi.
Şampiyonu penaltılar belirledi
GÜNCEL
4 Kez Görüntülendi.
İspiroğlu’na teşekkür ziyaret
EĞİTİM
3 Kez Görüntülendi.
“Madde bağımlılığına Hayır”
SPOR
12 Kez Görüntülendi.
Potada şampiyon Kız Meslek
GÜNCEL
20 Kez Görüntülendi.
Arifiye Belediyesinde SDS imzalandı